Informujemy, iż nasz serwis wykorzystuje technologię plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Czasopisma

Obniżka cen! Sygnał. Magazyn Wychowawcy Powiększ

Sygnał. Magazyn Wychowawcy

15,92 zł z VAT

-20%

19,90 zł z VAT

Nowy

Poruszamy zagadnienia związane z każdym aspektem pracy nauczyciela – od aktualności prawnooświatowych, przez rozwój zawodowy, po kwestie związane z przygotowywaniem lekcji oraz komunikacją z uczniami i ich rodzicami. „Sygnał” to kompendium wiedzy, doświadczeń i sprawdzonych rozwiązań.

More details

Koszt dostawy: 7,38 zł z VAT

04_cover-photo_2017.jpg

Wartościowe publikacje dla nauczycieli zebrane w jednym miejscu

W „Sygnale" znajdą Państwo:

 • praktyczne materiały dla każdego nauczyciela – gotowe scenariusze nieszablonowych zajęć, lekcji wychowawczych, karty pracy, wzory dokumentów – można je edytować, drukować, kserować,
 • bieżące omówienie zmian w prawie, które przekładają się na zadania i obowiązki nauczycieli,
 • informacje o ciekawych inicjatywach prowadzonych z powodzeniem w innych placówkach,
 • omówienie nowatorskich rozwiązań, najnowszych technologii i innowacyjnych metod nauczania,
 • wywiady z cenionymi naukowcami, ekspertami i edukatorami,
 • informacje o ciekawych wydarzeniach, nowościach wydawniczych, premierach filmowych,
 • cenne wskazówki praktyków – doświadczonych nauczycieli, pedagogów, psychologów, prawników i ekspertów oświatowych,
 • porady prawnika dotyczące m.in. wynagrodzenia, awansu zawodowego, doskonalenia zawodowego czy urlopów.

Inspirujące materiały dla nauczycieli – wsparcie w codziennej pracy

„Sygnał. Magazyn Wychowawcy” zawiera praktyczne porady, cenne opinie ekspertów oraz materiały dla nauczycieli potrzebne do prowadzenia ciekawych lekcji: scenariusze lekcji, karty pracy, propozycje zajęć do nauki poprzez zabawę, pomoce dydaktyczne dla różnych etapów edukacji. Dodatkowo dostarcza informacji o innowacjach edukacyjnych i ciekawych inicjatywach prowadzonych z sukcesem w innych placówkach. Jeśli przeglądasz publikacje dla nauczycieli i zastanawiasz się, które czasopismo wybrać, zaufaj miesięcznikowi, który w pełni odpowiada na potrzeby współczesnych nauczycieli.

 • Temat wydania – eksperci i praktycy o aktualnych problemach nie tylko wychowawczych
 • Z każdej strony – wielopłaszczyznowe podejście do tematu ważnego edukacyjnie i społecznie
 • Teczka nauczyciela – materiały dla nauczycieli pomocne w prowadzeniu zajęć i lekcji wychowawczych oraz przydatne w rozwoju zawodowym
 • Szkoła jutra – innowacyjne nauczanie krok po kroku
 • Lekcje dobrego mówienia – praktyczne wskazówki dla nauczycieli, jak dbać o głos, jak przemawiać
 • Szkoła neuronów – odkrycia neuronauk a wspieranie uczniów w rozwijaniu pasji i zainteresowań
 • Doskonalenie i rozwój – coaching i mentoring a praca nauczyciela
 • Klasa w kinie – omówienie wartościowych premier filmowych, na które warto wybrać się z klasą
 • Prawa belfra – doświadczony prawnik radzi nauczycielom
 • Mała szkoła – wychowywanie i nauczanie w klasach I–III szkoły podstawowej
 • Recenzje – najciekawsze książkowe publikacje dla nauczycieli przydatne w pracy
 • Felieton – bieżące tematy w lekkiej formie

Facebook Sygnał. Magazyn Wychowawcy

Szczegółowe informacje:

ISSN:2299-7199
Liczba stron:60
Numer:              10 (56) listopad 2017                                                 
Parametry techniczne:  Czasopismo, 205 x 275 mm

Edyta Detz

Edyta Detz

Redaktor prowadząca                 

tel. 728 313 293

e-mail: edetz@oficynamm.pl

Małgorzata Celuch

Małgorzata Celuch

Wicedyrektorka w zespole szkół, nauczycielka matematyki i informatyki z wieloletnim stażem pracy, egzaminatorka, współorganizatorka międzyszkolnych zawodów matematycznych.

Magdalena Goetz

Magdalena Goetz

Psycholożka i psychoterapeutka zajmująca się terapią młodzieży i dorosłych. Prowadzi warsztaty psychoedukacyjne oraz szkolenia dla rad pedagogicznych. Angażuje się w projekty związane z promowaniem równości w edukacji i troską o psychiczny dobrostan osób pracujących w zawodach usług społecznych.
dr Iwona Grodź 

dr Iwona Grodź

Literaturoznawca, filmoznawca, historyk sztuki, muzykolog. Autorka książek: Synergia sztuki i nauki w twórczości Zbigniewa Rybczyńskiego, Zaszyfrowane w obrazie. O filmach Wojciecha Jerzego Hasa, Jerzy Skolimowski, Rękopis znaleziony w Saragossie Wojciecha Jerzego Hasa. Interesuje się kulturoznawstwem, filozofią i psychologią, a także ideą „korespondencji” sztuk.
dr Marek Kaczmarzyk

dr Marek Kaczmarek

Wykładowca, biolog, neurodydaktyk i memetyk. Popularyzator nauki, autor podręczników, programów szkolnych i publikacji z zakresu biologicznych i memetycznych kontekstów kształcenia. Proponuje spojrzenie na edukację przez pryzmat znaczenia podłoża biologicznego. Kierownik Pracowni Dydaktyki Biologii (WBiOŚ, UŚ).
dr Ewa Kaptur

dr Ewa Kaptur

Adiunkt na WFPiK na UAM w Poznaniu, językoznawca, dyplomowany nauczyciel emisji głosu, logopeda, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Zajmuje się emisją głosu, wczesną interwencją logopedyczną oraz diagnozą i terapią logopedyczną dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Małgorzata Kowalska

Małgorzata Kowalska

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autorka tekstów poświęconych edukacji i wychowaniu, redaktorka specjalizująca się m.in. w publikacjach o tematyce oświatowej.
Joanna Krzemińska

Joanna Krzemińska

Nauczycielka języka polskiego i terapeutka z zakresu terapii pedagogicznej w Szkołach MIKRON w Łodzi. Pomysłodawczyni i koordynatorka konkursów „Lektury w kadrze” oraz „Baśnie, naturalnie!” Inicjatorka projektu „Stworzeni z wyobraźni”. Członkini grupy „Superbelfrzy”. Autorka bloga „Zakręcony belfer wyznająca zasadę: dzień bez szalonego pomysłu, dniem straconym.

Joanna Łukowicz-Loska

Joanna Łukowicz-Loska

Autorka indywidualnych metod pracy z uczniami wybitnie zdolnymi i dysfunkcyjnymi, nauczycielka, autorka badań i analiz dotyczących zagadnień filologicznych, pedagogicznych i społecznych, recenzentka, krytyk, powieściopisarka.

Marcin Majchrzak

Marcin Majchrzak

Radca prawny oraz członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Świadczy pomoc prawną w ramach własnej kancelarii doradztwa prawnego. Jest autorem licznych opracowań i artykułów z zakresu tematyki kadrowo-płacowej, prawa związkowego oraz prawa oświatowego.

dr Marta Majorczyk

dr Marta Majorczyk

Pedagog, doradca rodzinny, trener, wykładowca akademicki, adiunkt w Katedrze Edukacji i Nowych Mediów w Collegium Da Vinci w Poznaniu, współautorka innowacyjnego kierunku Edukacja Prorozwojowa, kierownik studiów podyplomowych edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz terapii pedagogicznej w CDV, pracownik niepublicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej w Poznaniu.

Joanna Marglarczyk

Joanna Marglarczyk

Absolwentka Liceum Plastycznego i Akademii Sztuk Pięknych. Ukończyła studia podyplomowe z Przygotowania Pedagogicznego. Brała udział w wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Jest art directorem w jednej z poznańskich agencji reklamowych. Prowadzi bloga ilustracyjnego kreskaasi.blogspot.com.

Katarzyna Skolimowska

Katarzyna Skolimowska

Nauczycielka języka polskiego, opiekunka szkolnych klubów wolontariusza, instruktorka szkolnych zajęć teatralnych, autorka bloga inspiracjedlaszkoly.pl, współautorka książki Wychowanie do Osobistego Rozwoju. Scenariusze zajęć rozwijających kompetencje miękkie i umiejętności osobiste wśród dzieci i młodzieży, inicjatorka i autorka projektu FitEdukacja.
dr Marta Szczygieł

dr Marta Szczygieł

Socjolożka wykształcona w Japonii, skąd wciąż czerpie inspiracje do badań. Specjalizuje się w socjologii kultury, zwłaszcza w analizie porównawczej i odkrywaniu „kulturowego zaprogramowania” człowieka.
dr Tomasz Tokarz

dr Tomasz Tokarz

Doktor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki, mediator, trener kompetencji społecznych. Badacz i działacz edukacyjny. Koordynator merytoryczny w NAVIGO – Centrum Innowacyjnej Edukacji. Nauczyciel w alternatywnych szkołach. Jego pasją jest pisanie o nowoczesnym obliczu edukacji i rozwoju osobistym.

Jesteś dyrektorem placówki oświatowej? Chcesz, by Twoja kadra była zmotywowana i zaradna?

Skorzystaj ze specjalnej oferty! W ramach 12-miesięcznej prenumeraty otrzymasz:

 • 11 wydań, w tym jedno powiększone, miesięcznika „Sygnał” w wersji elektronicznej dla wszystkich nauczycieli w swojej placówce
 • CD „Wielka 30. Najlepsze artykuły opublikowane w Sygnale”
 • E-book „Integracja w szkole. Jak swtorzyć drużynę marzeń” i „Asertywność, opanowanie, autorytet. Przepis na dobrego nauczyciela"
 • Nieograniczony dostęp online do zawartości działu Teczka nauczyciela (scenariuszy lekcji, wzorów dokumentów, ankiet, kart pracy) – Ty i Twoi nauczyciele będziecie mogli je bezpłatnie pobierać, edytować i drukować
 • Mailowe porady prawnika, psychologa i pedagoga oraz możliwość telefonicznych konsultacji z prawnikiem

 

Jesteś nauczycielem, wychowawcą, pedagogiem?

W ramach 12-miesięcznej prenumeraty papierowej otrzymasz:

 • Nieograniczony dostęp online do zawartości działu Teczka nauczyciela (scenariuszy lekcji, wzorów dokumentów, ankiet, kart pracy) – możesz je bezpłatnie pobierać, edytować i drukować

Sygnał. Magazyn Wychowawcy

W listopadowym „Sygnale. Magazynie Wychowawcy"

W Teczce nauczyciela znajdą Państwo dwa scenariusze lekcji wychowawczych oraz scenariusz lekcji matematyki z wykorzystaniem ozobotów.

Mateusz Batelt, Kropkokracja. Demokracja w kropce

Kropkokracja to idealne narzędzie do nauki demokracji w szkole. Jest stosunkowo łatwa do wdrożenia, ponieważ jest tania i cechuje ją prosta forma. Korzystanie z arkuszy jest intuicyjne dla dzieci i młodzieży ze względu na wykorzystanie emotikonek, czyli znanych z mediów społecznościowych i komunikatorów internetowych „buziek”. Kropkokracji można używać zarówno podczas pojedynczej lekcji lub warsztatów, jak i w sposób długoterminowy, np. rozwieszając formularze w klasie lub na korytarzu.

dr Marek Kaczmarzyk, Pamięć i uwaga

Pamięć stanowi ważną część edukacji. Znajomość zasad rządzących tym procesem jest istotna dla zrozumienia naszych możliwości i ograniczeń. Często zastanawiamy się, dlaczego uczniowie tak szybko zapominają treści przekazywane na lekcjach. Autor przedstawia cechy informacji, które sprzyjają zapamiętywaniu. Poznanie ich ułatwia współpracę na linii nauczyciel – uczeń.

dr Marta Szczygieł, Japońskie inspiracje

W czwartej części cyklu autorka omawia subkultury pochodzące z Kraju Kwitnącej Wiśni: otaku, cosplay i lolita fashion. Wielu młodych ludzi staje się miłośnikami japońskiej popkultury. Typowy fan to osoba obdarzona wyobraźnią, kreatywna i wrażliwa. Nie zawsze potrafi odnaleźć się w sztywnych ramach narzuconych przez społeczeństwo. Może być nieśmiała i mieć zaniżoną samoocenę. Autorka podpowiada, jak pomóc takiemu uczniowi odkryć jego mocne strony.

dr Ewa Kaptur, Krtań ma głos

Dla każdej osoby pracującej głosem najistotniejsza jest najmniej poznana funkcja krtani, czyli fonacja (tworzenie dźwięku). Jest to proces, który prowadzi do powstania tzw. tonu krtaniowego. W trzeciej części cyklu zachęcamy Państwa do regularnych ćwiczeń fonacyjnych. Dodatkiem do artykułu jest raport poświęcony chorobom zawodowym nauczycieli.

dr Iwona Grodź, O artyście i jego rodzinie…

Specjalnie dla Państwa dr Iwona Grodź wyszukuje i omawia wartościowe premiery filmowe, na które warto wybrać się ze swoją klasą. Działania edukacyjne związane z filmem, odnoszące się do niego pytania i komentarz autorki z pewnością ułatwią przeprowadzenie ciekawej lekcji wychowawczej, dzięki czemu film i jego przesłanie na długo pozostaną w pamięci uczniów. W listopadowym numerze Beksińscy. Album wideofoniczny.

Zofia Grudzińska, Jak kształcić nauczycieli XXI wieku?

Szkoła w obecnym kształcie coraz słabiej odpowiada na zapotrzebowanie zarówno społeczne, jak i indywidualne. Uczestnicy debat gwiaździstych przeanalizowali obszary wymagające zmian i określili pożądane cechy nauczyciela. Autorka przedstawia pomysły ekspertów na uzdrowienie sytuacji.

dr Marta Majorczyk, Wolontariat jako szkoła empatii. Część I

Wolontariat szkolny jest okazją do sprawdzenia siebie, wykorzystania posiadanych zainteresowań, nawiązania współpracy z rówieśnikami, nauki nowych umiejętności. To również świetna lekcja empatii. W pierwszej części artykułu autorka zachęca do rozwijania tej podstawowej kompetencji społecznej wśród swoich uczniów.

dr Katarzyna Smolińska, Trudne zachowania

Szkoła to środowisko bardzo stresujące dla ucznia ze spektrum autyzmu. Nawet z pozoru banalne sytuacje mogą wywołać trudne zachowania, a niekiedy napady agresji. Autorka podpowiada, jak ważna jest indywidualizacja wymagań i metod pracy dostosowana do rzeczywistych trudności ucznia, z jednoczesnym uwzględnieniem jego mocnych stron. Zapraszamy do trzeciej części cyklu z ekspertem PWN.

Marcin Majchrzak, Odpowiedzialność dyscyplinarna

Kiedy może zostać wszczęte postępowanie dyscyplinarne? Jakie kary mogą zostać nałożone na nauczyciela? Kiedy można się odwołać? Na te i inne pytania odpowiadamy w listopadowym „Sygnale”.

Joanna Łukowicz-Loska, Twórczy recykling

Wykonywanie prac twórczych z odpadów to pomysł na edukację ekologiczną oraz rozwijanie zdolności manualnych naprawdę tanim kosztem. Dziecko, które własnoręcznie tworzy oryginalne przedmioty dekoracyjne, rzeczy użytkowe, prezenty na różne okazje, staje się bardziej wrażliwe na kwestie zarówno estetyczne, jak i ekologiczne. Uczeń podczas wykonywania takich prac staje się konstruktorem, projektantem, odnajduje się zatem w nowych, nieznanych rolach. Autorka prezentuje w artykule autorskie, inspirujące pomysły i zachęca do zabawy w recycling.

Anna Świć, Roboty na matematyce

Matematyka nie zawsze jest ulubionym przedmiotem uczniów, często zrozumienie jej jest dla dzieci trudne, co przekłada się na ich niechęć i lęk. Warto więc próbować różnych metod, także tych związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Autorka zachęca do wykorzystania podczas lekcji ozobota, który jest łatwy w obsłudze i może w znacznym stopniu tę naukę uprzyjemnić.

Małgorzata Taraszkiewicz, Poznaj samego siebie

Codziennie przeżywamy jakieś emocje i nie zastanawiamy się, skąd pochodzą. Nie ulega wątpliwości, że mają one ogromny wpływ na nasze życie. Rzutują na nasz nastrój, a także na relacje z innymi ludźmi. Autorka przekonuje, że każdy może się zmieniać i budować lepszą jakość swego życia. Wszystkie umiejętności są do zdobycia. Możemy nauczyć się wszystkiego, czego chcemy. Wszystko zależy od nas i naszych decyzji.

Poza tym w „Sygnale” kalendarium, aktualności, recenzje ciekawych książek, rysunek Joanny Marglarczyk oraz felietony dr. Tomasza Tokarza i Joanny Krzemińskiej.

Nie jesteś naszym czytelnikiem? Czas to zmienić!

Zamów prenumeratę (infolinia 800 702 902, tel. 61 653 64 30 wew. 26, e-mail zamówienia@oficynamm.pl) i zapytaj o pakiet powitalny.

Zachęcamy do bezpłatnego pobrania przykładowych artykułów, które pochodzą z  miesięcznika „Sygnał. Magazyn Wychowawcy".

 Artykuł – Pamięć i uwaga

 Artykuł – Twórczy recykling

 Artykuł – Kropkokracja. Demokracja w kropce

 Artykuł – Raport–choroby zawodowe nauczycieli

NEWSLETTER