Informujemy, iż nasz serwis wykorzystuje technologię plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Czasopisma

Sygnał. Magazyn Wychowawcy Powiększ

Sygnał. Magazyn Wychowawcy

19,90 zł z VAT

Nowy

„Sygnał. Magazyn Wychowawcy” porusza zagadnienia związane z każdym aspektem pracy nauczyciela. Od aktualności prawnooświatowych przez rozwój zawodowy po kwestie związane z przygotowywaniem lekcji oraz komunikacją z uczniami i ich rodzicami. To kompendium wiedzy, doświadczeń, sprawdzonych rozwiązań i wskazówek na temat tego, jak radzić sobie z problemami we współczesnej szkole oraz wyzwaniami związanymi z reformą oświaty.

More details

Dobrze wiemy, że publikacje dla nauczycieli, pedagogów szkolnych i wychowawców powinny być przede wszystkim praktyczne i dostosowane do szkolnych realiów.

Czasopismo „Sygnał. Magazyn Wychowawcy” porusza zagadnienia związane z każdym aspektem pracy nauczyciela. Od aktualności prawnooświtowych przez rozwój zawodowy po kwestie związane z przygotowywaniem lekcji oraz komunikacją z uczniami i ich rodzicami. To kompendium wiedzy, doświadczeń, sprawdzonych rozwiązań i wskazówek na temat tego, jak radzić sobie z problemami we współczesnej szkole oraz wyzwaniami związanymi z reformą oświaty. 

„Sygnał. Magazyn Wychowawcy” to:

 • W każdym numerze Teczka nauczyciela – 18 stron praktycznych materiałów dla każdego nauczyciela: scenariusze lekcji, karty pracy, ankiety, wzory dokumentów i wiele innych praktycznych materiałów, dostępnych także online do wydruku i edycji.
 • Nowatorskie rozwiązania, inspiracje z całego świata, najnowsze technologie i innowacyjne metody nauczania dopasowane do potrzeb współczesnej szkoły.
 • Porady prawnika związane ze zmianami w przepisach, komentarze i zalecenia dotyczące m.in. wynagrodzenia, awansu zawodowego, doskonalenia zawodowego czy urlopów. 
 • Aktualne źródło informacji o ciekawych wydarzeniach, nowościach w edukacji, zmianach w prawie oraz planowanych reformach oświaty, które wpływają na zadania i obowiązki nauczycieli. 
 • Cenne wskazówki udzielane przez doświadczonych nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych, a także prawników, ekspertów oświatowych, edukatorów nie tylko z Polski, wzbogacone o przykłady z życia.
 • Wywiady ze światowej sławy naukowcami, ekspertami i edukatorami na tematy związane z przyszłością oświaty, nowoczesnym nauczaniem, rolą nauczyciela we współczesnej szkole oraz radzeniem sobie z tzw. wielkimi problemami wychowawczymi.

Gotowe materiały dla nauczycieli, niezbędne w ich codziennej pracy

„Sygnał. Magazyn Wychowawcy” zawiera praktyczne porady, cenne opinie ekspertów oraz materiały dla nauczycieli potrzebne do prowadzenia ciekawych lekcji: scenariusze lekcji, karty pracy, propozycje zajęć do nauki poprzez zabawę, pomoce dydaktyczne dla różnych etapów edukacji. Dodatkowo dostarcza informacji o innowacjach edukacyjnych i ciekawych inicjatywach prowadzonych z sukcesem w innych placówkach. Jeśli przeglądasz publikacje dla nauczycieli i zastanawiasz się, które czasopismo wybrać, zaufaj miesięcznikowi, który w pełni odpowiada na potrzeby współczesnych nauczycieli.

Wybrane działy:

 • Temat wydania – eksperci i praktycy o aktualnych problemach wychowawczych
 • Z każdej strony – wielopłaszczyznowe podejście do tematu ważnego edukacyjnie i społecznie
 • Teczka nauczyciela – materiały dla nauczycieli do prowadzenia lekcji i przydatne w rozwoju zawodowym: scenariusze lekcji, karty pracy, wzory dokumentów i pism
 • Wywiad i Szkoła jutra – innowacyjne nauczanie krok po kroku
 • Doskonalenie i rozwój – coaching i mentoring w przystępnej formie
 • Prawa belfra – doświadczony prawnik radzi nauczycielom
 • Mała szkoła – wychowywanie i nauczanie w klasach I–III szkoły podstawowej
 • Recenzje – najciekawsze książkowe publikacje dla nauczycieli związane z oświatą i rozwojem osobistym
 • Pokój nauczycielski – nauczyciele radzą nauczycielom

Szczegółowe informacje

ISSN:2299-7199
Liczba stron:60
Numer:              07 (53) sierpień 2017                                                 
Parametry techniczne:  Czasopismo, 205 x 275 mm

Powyższa informacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego

Redakcja

Edyta Detz

Starsza asystentka redakcji

tel. 61 653 64 30 wew. 61

e-mail. edetz@oficynamm.pl

Współpracownicy

dr Tomasz Tokarz

Wykładowca, coach, trener, mediator. Adiunkt w Instytucie Pedagogiki Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, kierownik Zakładu Historii Edukacji. Koordynator merytoryczny w  Dolnośląskim Centrum Innowacji Edukacyjnych. Wiceprezes fundacji Edukacja w Wolności. Prowadzi badania w szkołach, m.in. w ramach projektu „Liderzy edukacyjnej zmiany”

Magdalena Waleszczyńska

Nauczycielka języka polskiego i etyki, oligofrenopedagog, egzaminator maturalny. Zafascynowana alternatywnymi metodami nauczania. Prowadzi stronę poświęconą edukacji i wychowaniu www.waleszczynska.pl

Jarosław Szulski

Przedsiębiorca, nauczyciel i wychowawca, autor powieści o szkole Zdarza się i Sor.  Na co dzień kieruje działalnością JS & Co Dom Wydawniczy oraz współpracuje z Values Grupa Firm Doradczych, gdzie zarządza projektem studium podyplomowego Akademia Psychologii Przywództwa. Pracuje jako nauczyciel geografii w gimnazjum i liceum im. Tadeusza Reytana w Warszawie

Jagna Niepokólczycka-Gac

Pedagog, socjoterapeuta, wieloletni kurator społeczny sądu rodzinnego i dla nieletnich, trener, szef katedry Wychowania i Opieki Instytutu Kształcenia Eko-Tur

Katarzyna Romanowska-Gręda

Pedagog specjalny, specjalistka ds. pomocy online oraz konsultantka Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 oraz Telefonu dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci 800 100 100. Absolwentka Studium Przeciwdziałania Krzywdzeniu Dzieci oraz Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Prowadzi szkolenia i warsztaty dotyczące skutecznego udzielania pomocy psychologicznej dzieciom i młodzieży w trudnych sytuacjach życiowych. Więcej informacji: www.zmiany.eu

 

Magdalena Goetz

Psycholożka i psychoterapeutka zajmująca się terapią młodzieży i dorosłych, prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz szkoli rady pedagogiczne. Angażuje się w projekty związane z promowaniem równości w  edukacji i  troską o  psychiczny dobrostan osób pracujących w  zawodach usług społecznych (przygotowuje się do obrony pracy doktorskiej na ten temat). Publikuje teksty dotyczące psychologii, oświaty i kultury

 

Jesteś dyrektorem placówki oświatowej? Chcesz, by Twoja kadra była zmotywowana i zaradna?

Skorzystaj ze specjalnej oferty! W ramach 12-miesięcznej prenumeraty otrzymasz:

 • 11 wydań, w tym jedno powiększone, miesięcznika „Sygnał” w wersji elektronicznej dla wszystkich nauczycieli w swojej placówce
 • CD „Reforma oświaty. Jak przygotować kadrę do zmian?”
 • CD „Przemówienia okolicznościowe dyrektora szkoły”
 • książkę „Coaching w sytuacji kryzysu. Jak przekuć trudności w dobre doświadczenie”
 • Nieograniczony dostęp online do zawartości działu Teczka nauczyciela (scenariuszy lekcji, wzorów dokumentów, ankiet, kart pracy) – Ty i Twoi nauczyciele będziecie mogli je bezpłatnie pobierać, edytować i drukować
 • Mailowe porady prawnika, psychologa i pedagoga oraz możliwość telefonicznych konsultacji z prawnikiem

 

Jesteś nauczycielem, wychowawcą, pedagogiem?

W ramach 12-miesięcznej prenumeraty papierowej otrzymasz:

 • książkę „Coaching w sytuacji kryzysu. Jak przekuć trudności w dobre doświadczenie”
 • Nieograniczony dostęp online do zawartości działu Teczka nauczyciela (scenariuszy lekcji, wzorów dokumentów, ankiet, kart pracy) – możesz je bezpłatnie pobierać, edytować i drukować

Sygnał. Magazyn Wychowawcy

Temat wydania: Dorosłość – szanse czy zagrożenia?

Współczesnym młodym ludziom dorosłość wydaje się coraz mniej atrakcyjna. Budzi obawy i lęk, kojarzy się z przytłaczającą odpowiedzialnością. Autorka wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje i podpowiada, co warto przekazać uczniom, by kształtować ich na mądrych, szczęśliwych dorosłych. Dodatkiem do artykułu jest sonda przeprowadzona wśród dzieci w wieku 6–11 lat.

Subkultury młodzieżowe

Czym właściwie są subkultury i co sprawia, że młodzież chętnie do nich dołącza? Czy są powody do obaw? Czy to tylko moda? Odpowiedzi na te pytania w artykule otwierającym nowy cykl.

Czego będziemy uczyć? Część II

Drugi z cyklu artykuł omawia proces konsultacji nowej podstawy programowej i analizuje treści, które od września będą obowiązywać nauczycieli historii, WOSu, plastyki, muzyki i etyki.

Sygnały, odjazdy, przyjazdy

Większości z nas matematyka kojarzy się z trudnymi twierdzeniami i skomplikowanymi wzorami. Inne spojrzenie na tę dziedzinę proponuje dr hab. Michał Szurek, który udowadnia, że matematyka jest fascynująca i przydatna... w każdym korku.

Unikat, czyli biologia wyjątkowości

Podstawy programowe, programy nauczania kładą nacisk na wyposażenie uczniów w identyczne zestawy kompetencji. Predyspozycje dziecka, jego zainteresowania są ignorowane w myśl zasady, że ma być ono tak samo dobre ze wszystkich przedmiotów. Jak wykorzenić to błędne, podpowiada dr Marek Kaczmarzyk a artykule otwierającym nowy cykl – Szkoła neuronów.

Integracja klasy. Na dobry początek

Zintegrowanie klasy to dla wychowawcy nie lada wyzwanie. Warto je podjąć, by zmniejszyć dystans między wychowawcą a klasą oraz stworzyć warunki do nawiązania bliskich kontaktów między uczniami. Autorka przedstawia sprawdzone sposoby, które ułatwiają stworzenie przyjaznej atmosfery.

Z robotem w szkolnej ławce

Umiejętność programowania nie jest zarezerwowana jedynie dla informatyków czy programistów. Poznać i wdrożyć jego podstawy może każdy nauczyciel. Autorka przekonuje, że to nie takie trudne i podpowiada, z którymi robotami warto się „zaprzyjaźnić”.

Metoda eksperymentu

dr Tomasz Tokarz zachęca do eksperymentowania. Kiedy uczniowie eksplorują otaczający ich świat, testują różne opcje, sprawdzają rozmaite modele i wybierają te, które w ich przekonaniu są najbardziej adekwatne. Mają przyzwolenie na popełnianie błędów, które są ceną swobodnych działań. Taki model prowadzi do zaangażowania emocjonalnego, co stanowi podstawowy warunek efektywnej nauki.

Nawiązanie stosunku pracy w nowym miejscu

Autor w dziesięciu krokach wyjaśnia, na co zwrócić uwagę i jakie dokumenty przygotować, nawiązując stosunek pracy w nowym miejscu.

Powrót do pracy po przerwie

Powrót do pracy po przerwie wakacyjnej, urlopie macierzyńskim czy urlopie dla poratowania zdrowia może wiązać się z obawami. Tym bardziej, że od pierwszego września trzeba stawić czoła reformie oświaty. Autorka radzi, w jaki sposób zmierzyć się z tym stresem.

W Teczce nauczyciela znajdą Państwo scenariusz uroczystości powitania pierwszoklasistów oraz przemówienia dla wychowawców.

Poza tym w „Sygnale” kalendarium, aktualności, recenzje oraz felietony dr. Tomasza Tokarza i Joanny Krzemińskiej.

Nie jesteś naszym czytelnikiem? Czas to zmienić!

Zamów prenumeratę:

infolinia 800 702 902

tel. 61 653 64 30 wew. 26

e-mail zamówienia@oficynamm.pl

i zapytaj o pakiet powitalny