Porady prawne | Oficyna MM Porady prawne | Oficyna MM

Porady prawne

Skorzystaj z bezpłatnych, indywidualnych konsultacji z prawnikiem

Potrzebujesz fachowej pomocy, szukasz odpowiedzi na konkretne pytanie dotyczące:


Skonsultuj swój problem z ekspertem Oficyny MM

Telefoniczny dyżur prawnika*

Numer telefonu dostępny po zalogowaniu się na Platformę MM i przejściu na dany Niezbędnik, w zakładce „Kontakt do prawnika”.


Mailowe porady naszych ekspertów**

Zadaj  pytanie wypełniając formularz lub wysyłając swoje dane i treść pytania na maila: prawnik@oficynamm.pl

Prawnik udziela porad mailowych/telefonicznych tylko aktywnym klientom Oficyny MM posiadającym abonament lub prenumeratę (z wyłączeniem „Niezbędnika Nauczyciela Szkoły-Sygnał ”).

Porady prawnika 


Michał Łyszczarz

Prawnik

Współautor komentarza do Ustawy o systemie oświaty oraz szeregu publikacji z zakresu prawa oświatowego i samorządowego, m.in.: Publiczne jednostki oświatowe, Budżet zadaniowy w teorii i praktyce, Niepubliczne jednostki oświatowe. Organizacja, finanse i kadry. Były pracownik Wydziału Nadzoru Prawnego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.


Pytania kierowane do doradcy prawnego Oficyny MM mogą dotyczyć, pomocy społecznej i prawa oświatowego tj. następujących źródeł prawa: Karta nauczyciela i Ustawa o systemie oświaty oraz przepisy wykonawcze, Kodeks pracy oraz przepisy wykonawcze w zakresie stosunku pracy nauczycieli i pozostałych pracowników oświaty.

Aby zadać pytanie prawnikowi należy wypełnić wszystkie pola w formularzu znajdującym się poniżej.

W polu „pytanie” prosimy o szczegółowe przedstawienie problemu. Po wypełnieniu pól należy wcisnąć przycisk „wyślij” który znajduje się pod formularzem. Niezbędne jest wypełnienie wszystkich pól formularza.