Dla kogo:
Dla dyrektorów i nauczycieli szkół. oraz poradni psychologiczno-pedagogicznych.
Program szkolenia:
- Zachowanie a mózg – podejście behawioralne
- Uwarunkowania agresji i przemocy: biologiczne, psychologiczne i społeczne
- Czynniki przemocy rówieśniczej, środowiskowe uwarunkowania agresji – rola rodziny
- Poznawczo behawioralne techniki modyfikacji zachowań
- Trening umiejętności prospołecznych
- Procedury treningu uczenia zachowań alternatywnych wobec agresji
- Alternatywne wobec agresji sposoby zachowania i umiejętności ich stosowania
- Wieloaspektowość TZA, czyli połączenie pracy nad trzema obszarami jednocześnie: zachowaniem, emocjami i rozwojem moralnym.
Dlaczego warto?
Trening Zastępowania Agresji jest warsztatem kształtującym umiejętności i zdolności społecznego funkcjonowania. Z badań przedstawianych przez prof. Goldsteina wynika, że wśród młodzieży poddanej treningowi znacznie poprawia się jakość więzi rodzinnych, a uczestnicy treningów w większym stopniu osiągają sukces życiowy (ukończenie szkoły, lepsza praca, mniej konfliktów z prawem).
Jest to program wielostronnej interwencji skierowanej na zmianę zachowania. Podczas treningu zachodzą u uczestników zmiany w sposobie zachowania, myślenia, oraz wnioskowania moralnego. Z analiz wynika, że nastąpił znaczny spadek poziomu agresji, ponad to wzrosło poczucie własnej wartości, nastąpiła poprawa w budowaniu relacji i komunikacji z innymi. Trening Zastępowania Agresji z powodzeniem może być stosowany w szeroko rozumianej profilaktyce społecznej zarówno jako oferta nauczenia jego odbiorców postaw i zachowań prospołecznych, jak również warsztat zabezpieczający młodzież przed sięganiem po środki odurzające.
Co otrzymasz?
-
Prezentację z treściami webinaru.
Prowadząca webinar:
Urszula Sierżant – absolwentka pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych Life&Business coaching WSAiB. Posiada certyfikat CoachWise Essentials Program. Jest certyfikowaną trenerką Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Prowadzi kursy i szkolenia z zakresu umiejętności miękkich oraz terapię z osobami, które potrzebują pomocy i chcą poprawić jakość swojego życia. Jest autorką wielu publikacji z zakresu umiejętności psychospołecznych.
Kontakt telefoniczny:
pod numerem: 798 300 319 lub 61 653 64 30
lub e-mailowy: bok@oficynamm.pl
Zachęcamy do śledzenia aktualności szkoleniowych HARMONOGRAM SZKOLEŃ ONLINE