Informujemy, iż nasz serwis wykorzystuje technologię plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Dla placówek medycznych

SZKOLENIE „POSTĘPOWANIE NA WYPADEK ZDARZEŃ O CHARAKTERZE TERRORYSTYCZNYM" Powiększ

SZKOLENIE „Postępowanie na wypadek zdarzeń o charakterze terrorystycznym "Szkolenie antyterrorystyczne uczy prawidłowych zachowań i reakcji na wypadek ataku terrorystycznego. 

Zapraszamna szkolenie dla wszystkich Państwa, którzy chcą przygotować swoją organizację na najbardziej kryzysową sytuację bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia jej pracowników.

CELE SZKOLENIA:

 • poznanie specyfiki zagrożeń terrorystycznych, 
 • nabycie umiejętności ich rozpoznawania
 • właściwego reagowania w sytuacji ataku terrorystycznego i incydentów z użyciem broni i ładunków wybuchowych.

ADRESACI SZKOLENIA:

 • kadra kierownicza,
 • pracownicy administracji,
 • zarządcy obiektów,
 • personel medyczny.

FORMA SZKOLENIA:

Szkolenie zamknięte to indywidualne szkolenie skrojone na miarę potrzeb i specyfiki konkretnego typu placówki. Program może być zmodyfikowany według Państwa rzeczywistego zapotrzebowania. Prelegent jest do Państwa wyłącznej dyspozycji, odpowiada na pytania oraz moderuje konstruktywne dyskusje.

Podczas szkolenia proszę się spodziewać:

 • wykładu,
 • panelu pytań i odpowiedz, podczas którego prelegent będzie odpowiadał na Państwa pytania dotyczące omawianego tematu,
 • szkolenie przeprowadzamy w Państwa placówce.

CZAS TRWANIA SZKOLENIA

ok. 4 godzin zegarowych

MATERIAŁY SZKOLENIOWE

Po szkoleniu wszyscy uczestnicy otrzymują imienne certyfikaty ukończenia szkolenia oraz pakiet merytorycznych materiałów szkoleniowych w formie  elektronicznej.

Na Państwa życzenie zorganizujemy szkolenie na dowolny temat. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i propozycje z Państwa strony.

Czekamy na kontakt telefoniczny pod numerem 61 6536430

lub e-mailowy:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Powyższa informacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

PROGRAM SZKOLENIA

ETAP I

 • zapoznanie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi zwalczania terroryzmu,
 • pojęcie i zakres terroryzmu,
 • terroryzm, a terror kryminalny,
 • metody dokonywania zamachów terrorystycznych, miejsca i cele,
 • zamachy terrorystyczne w Polsce i na świecie,
 • rodzaje alarmów ogłaszanych w przypadku zdarzeń o charakterze terrorystycznym.

ETAP II

1. Procedury postępowania w przypadku zamachu terrorystycznego:

 • telefoniczne zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego w godzinach pracy instytucji, urzędu, placówki,
 • odnalezienie na terenie instytucji pakunku (pudełka, reklamówki) nieznanego pochodzenia,
 • odebranie przesyłki/paczki nieznanego pochodzenia (zamach bioterrorystyczny),
 • zasady postępowania kierownictwa instytucji po otrzymaniu informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego,
 • zasady ewakuacji osób i sprzętu z terenu zagrożonego zamachem terrorystycznym w postaci podłożenia ładunku wybuchowego.

2. Procedury postępowania w przypadku wejścia na teren instytucji terrorysty/grupy terrorystów:

 • postępowanie w przypadku gdy znalazłeś się w grupie zakładników,
 • zachowania wskazane i zachowania zabronione,
 • wzywanie pomocy i współpraca z terrorystą,
 • sposób zachowania się w przypadku operacji antyterrorystycznej zmierzającej do siłowego przejęcia obiektu przez Policję.

3. Metody i środki ochrony przed podłożeniem ładunku wybuchowego oraz skażenia biologicznochemicznego
na terenie instytucji.

Etap III
Podsumowanie i zakończenie szkolenia

PRELEGENT

Wieloletnie doświadczenie prelegentów wynika bezpośrednio z przebytej służby w oddziałach antyterrorystycznych  oraz innych formacjach mundurowych. 
Posiadają szereg uprawnień instruktorskich, brali udział w wielu szkoleniach warsztatowych związanych z taktyką i techniką interwencji, systemami samoobrony oraz środkami przymusu bezpośredniego.

Najlepszym dowodem najwyższej jakości usług Oficyny MM są opinie naszych Klientów.

„Z przyjemnością możemy zarekomendować  firmę Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze Sp. z o.o. Sp. k, która w maju 2017 r. przeprowadziła w naszej jednostce szkolenie z zakresu kontaktów pracowników przychodni z Pacjentem.  Szkolenie, które zorganizowała firma Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze Sp. z o.o. Sp. k było przygotowane rzetelnie i bez zarzutu pod względem merytorycznym. Tryb szkolenia skłaniał uczestników do zaangażowania w prowadzonych zajęciach i przedstawionych Case Study, z możliwością nauki na błędach własnych i innych uczestników szkolenia. Zakres szkolenia był dobrze dostosowany do realiów działania przychodni i przedstawiał rozwiązania dla sytuacji,z którymi może się spotkać jej pracownik.Szkolący był osobą dobrze przygotowaną i o dużym doświadczeniu. Jego umiejętności interpersonalne skłaniały uczestników do czynnego uczestnictwa przez cały czas trwania szkolenia. Szkolący miał głęboką wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, którą potrafił zastosować do realiów naszej jednostki i pomagał w rozwiązywaniu przedstawionych mu problemów dotyczących postępowania z Pacjentami. Pragniemy polecić szkolenia prowadzone przez  Oficynę MM Wydawnictwo Prawnicze Sp. z o.o. Sp. k. wszystkim, których działalność wiąże się z kontaktem z Klientem/Pacjentem, zwłaszcza jednostkom z zakresu Służby Zdrowia”.

Jolanta Foltman
Kierownik NZOZ „BUKOWA"

„Szkolenie zostało przeprowadzone profesjonalnie z wykorzystaniem wielu przykładów praktycznych oraz przy pomocy praktycznej prezentacji. Doświadczenie zawodowe wykładowcy oraz umiejętność dzielenia się nim sprawiło, że uzyskana wiedzę będziemy mogli wykorzystać w naszych urzędach".

Franciszek Liszka
Urząd Gminy w Roźwienicy

„Możemy potwierdzić, że usługa była wykonana rzetelnie i fachowo. Ponadto osoba prowadząca odpowiedziała na wszystkie zadane przez pracowników pytania i wyjaśniła wszelkie kwestie bardzo przystępnie i zrozumiale".

Bernard Grucza
Wójt Gminy Sulęczyno

„Szkolenie w pełni spełniło nasze oczekiwania. Prelegent w sposób przejrzysty i ciekawy przedstawił interesujące nas sprawy. Prelegent posiada dużą wiedzę i umiejętności jej przekazania".

Janusz Wysocki
Sekretarz Gminy Zawidz

Przeczytaj więcej TUTAJ

Czujemy się odpowiedzialni za najwyższą jakość oferowanych Państwu szkoleń, dlatego każda oferta jest przygotowywana indywidualnie, a jej zakres obejmuje m.in. liczbę uczestników oraz indywidualne zapotrzebowanie na konkretną tematykę. Dlatego bardzo prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego. Nasz doradca skontaktuje się z Państwem niezwłocznie i przygotuje optymalne rozwiązanie.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Można się z nami skontaktować również telefonicznie pod numerem telefonu: 61 653 64 30 lub 606 710 016 lub 728 313 284.

Testuj za darmo
Newsletter