Wizyta delegacji władz oświatowych z Nowego Jorku w MEN

W bieżącym tygodniu w MEN gościła delegacja władz oświatowych z Nowego Jorku, z którymi spotkała się wiceminister Marzena Machałek. Głównym tematem rozmów był rozwój dualnego, polsko-angielskiego programu nauczania (Polish-English Dual Language Program) w szkołach publicznych w tym mieście. Przedstawiono także możliwości wsparcia nauczania języka polskiego za granicą przez polski resort oświaty.

Podczas spotkania z delegacją z Nowego Jorku, wiceminister edukacji podkreśliła znaczenie oświaty w języku polskim dla podtrzymania tożsamości narodowej młodych Polaków mieszkających za granicą. Wiceminister Marzena Machałek zaprosiła do kontynuowania wymiany doświadczeń w zakresie nauczania dwujęzycznego.

W skład delegacji z USA weszli m.in. przedstawiciele Szkoły Podstawowej 34 z Greenpointu, Brooklyn (pierwszej szkoły z polsko-angielskim programem nauczania w Nowym Jorku) i Szkoły Podstawowej 71 (Queens), a także Pani Alicja Winnicka, kurator okręgowa dystryktu 14, była dyrektor szkoły podstawowej 34.

 

Źródło: www.gov.pl