search

Ogólnopolski Kongres EDUTEC 5-6.03.2020

07 stycznia 2020
Ogólnopolski Kongres EDUTEC 5-6.03.2020

Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji EDUTEC, które odbędą się w dniach 5-6.03 2020 r. w  Poznań Congress Center.

Targi odbywają się przy IV Ogólnopolskim Kongresie Oświatowym, który w tym roku odbędzie się pod hasłem: #KreaTYwni. Program Kongresu będzie realizowany przez 2 dni – 5-6 marca 2020 r. Motywem przewodnim wszystkich wystąpień i działań będzie kreatywność.

Kongres skierowany jest do dyrektorów szkół i nauczycieli, a także wszystkich zainteresowanych tematem.

Znakomita kadra wykładowców i praktyków postawi ważne pytania: Czym jest kreatywność, twórczość, dlaczego są ważne w przestrzeni szkolnej i w życiu społecznym i gospodarczym? Jak dobierać metody diagnozowania potencjału twórczego dzieci i młodzieży oraz wspierać ich kreatywność. Czy rywalizacja rozwija kreatywność uczniów i jaki ma to związek z wiedzą na temat funkcjonowania mózgu? Jak przekonać nauczycieli i rodziców, że odpowiednie metody pracy rozwijają potencjał uczniów, również tych z niepełnosprawnościami?

Udział w warsztatach: plastycznych, muzycznych, przyrodniczych, matematycznych, polonistycznych, z zakresu wykorzystania gier i przedsiębiorczości społecznej, podczas których uczestnicy poznają różnorodne sposoby pracy wspierające rozwój kreatywności uczniów, która może stać się zaczątkiem nowego podejścia do kreatywności i nieodłącznym elementem każdej lekcji.

Drugi dzień Kongresu to spotkanie z niezwykle kreatywnymi i nauczycielami – praktykami, którzy podzielą się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami i osiągnięciami w kształtowaniu postaw kreatywnych u swoich wychowanków. Podsumowaniem Kongresu będzie wykład pod tytułem: Mądrzy w szkole… Mądrzy przed szkodą… Rozwijanie mądrości jako cel długofalowy w edukacji.

Szczegółowe informacje na temat targów oraz Kongresu dostępne są TUTAJ>>>