search

Nabór dla szkół do tegorocznej edycji akcji Żonkile

13 stycznia 2023
Nabór dla szkół do tegorocznej edycji akcji Żonkile

Do 14 kwietnia szkoły, biblioteki i samorządowe instytucje kultury mogą zgłaszać chęć wzięcia udziału w corocznej akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Uczestnicy otrzymają bezpłatnie materiały edukacyjne z okazji 80. rocznicy wybuchu powstania w gettcie warszawskim, każdy dopasowany do potrzeb i możliwości dzieci i młodzieży w danym wieku.

W tym roku ofertę wzbogacą opowiadania uznanych autorek: Katarzyny Ryrych i Katarzyny Jackowskiej-Enemuo oraz film „Zdążyć przed Panem Bogiem” stworzony przez Hi-Story, a wyprodukowany przez Muzeum POLIN. Wszystkim materiałom towarzyszą scenariusze lekcji, które ułatwią nauczycielom i nauczycielkom przeprowadzenie zajęć dotyczących powstania w getcie warszawskim. Dla wszystkich osób zgłoszonych do akcji muzeum zorganizuje szkolenia online dotyczące możliwości włączenia się w akcję Żonkile i wykorzystania towarzyszących jej materiałów.

Więcej informacji: https://polin.pl/pl/aktualnosci/2022/12/27/akcja-zonkile-w-szkolach-bibliotekach-i-instytucjach-kultury

Źródło: polin.pl