search

„Historia i teraźniejszość”coraz bliżej szkoły

21 czerwca 2022
„Historia i teraźniejszość”coraz bliżej szkoły

14 czerwca w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL odbyła się konferencja dla nauczycieli dotycząca nowego przedmiotu szkolnego „Historia i teraźniejszość”. W spotkaniu wziął udział m.in. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. Zdaniem ministra nowy przedmiot przyczyni się do lepszego zrozumienia otaczającego świata. Szef MEiN wyraził słowa uznania dla naukowców i ekspertów za przygotowanie podstawy programowej do tego przedmiotu i podziękował prof. Wojciechowi Roszkowskiemu za zgłoszenie do MEiN podręcznika do jego nauki. Poinformował, że podręcznik przeszedł już pozytywną ocenę merytoryczną i oczekuje na ocenę językową.

HIT, czyli… przyspieszony kurs ideologizacji?

HiT to nic innego, jak przeładowany i przyspieszony kurs ideologizacji, obarczony licznymi błędami merytorycznymi i nie mający nic wspólnego ze sztuką dydaktyki. Więcej w jego treści obsesji i lęków niż obiektywnej wiedzy, więcej języka publicystyki niż języka naukowego – mówiła przedstawicielka zarządu ZNP Edyta Książek.

Podstawa programowa przedmiotu obejmuje okres od 1945 do 2015 r. HiT zacznie obowiązywać od 1 września w programie I klasy szkół ponadpodstawowych, w tym szkół branżowych I stopnia.

Źródło: portalsamorzadowy.pl