2–6 marca br. – nabór do projektu „Marsz Żywych 2020”

„Marsz Żywych 2020” to międzynarodowa akcja edukacyjna skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz klas VII i VIII szkół podstawowych, mająca na celu uczczenie pamięci ofiar Holocaustu i Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. „Marsz Żywych 2020” odbędzie się 21 kwietnia br. na terenie byłego obozu koncentracyjnego i zagłady w Oświęcimiu.

Przemarsz między byłymi obozami Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau to kulminacja projektu na terenie Polski. Druga jego cześć jest realizowana w Izraelu. Inicjatorem i organizatorem „Marszu Żywych” jest International March of the Living (www.motl.org). Ministerstwo Edukacji Narodowej koordynuje udział polskiej młodzieży szkolnej w projekcie.

Zgłoszenia do udziału w akcji należy przesyłać do 6 marca br. drogą elektroniczną na adres: marsz.zywych@men.gov.pl. Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji o projekcie znaleźć można na stronie internetowej MEN w zakładce „Aktualności”.

Jak podało MEN, szkoły zakwalifikowane do udziału w marszu otrzymają zwrot kosztów podróży do i z Oświęcimia. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.Według szacunków ministerstwa w tegorocznym „Marszu Żywych” weźmie udział ok. dziesięć tysięcy osób z ponad 40 krajów i regionów świata, w tym ponad tysiąc polskich uczniów.

Źródło: www.gov.pl