Zmiana na stanowisku ministra edukacji narodowej – niewiadoma, kontrowersje i oczekiwania

Przemysław Czarnek ma objąć stanowisko ministra edukacji i nauki. Przyszły szef MEN-u jest doktorem habilitowanym nauk prawnych i nauczycielem akademickim. W latach 2015-2019 był wojewodą lubelskim. W ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskał mandat posła startując z listy PIS-u w okręgu lubelskim. 

Związkowcy czekają na program działań

Powołanie Przemysława Czarnka skomentował Adam Sosnowski, prezes okręgu lubelskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego: „Oprócz poglądów, które były wojewoda wygłosił, a teraz koryguje, nic nie wiemy. [Mowa tu o kontrowersyjnych i homofobicznych wypowiedziach posła na temat LGBT+ – przyp. red.]  Czekamy z niecierpliwością na pierwsze wypowiedzi; jak widzi przyszłość, jaki program działania będzie realizował. Oczekujemy konkretnej rozmowy, propozycji, spotkań ze środowiskiem oświatowym. To, co w tej chwili dzieje się w oświacie nie spełnia naszych oczekiwań (…)”.

Kontrowersje i protesty

W związku z szeroko komentowanymi w mediach kontrowersyjnymi wypowiedziami przyszłego ministra edukacji narodowej Przemysław Czarnek podkreślił, że nie jest jego zamiarem „wzniecanie wojny ideologicznej”, lecz praca nad wzmocnieniem etosu nauczyciela.

Źródło: portalsamorzadowy.pl