Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji EDUTEC 2019 za nami!

Podczas targów EDUTEC 2019 swoją ofertę zaprezentowały firmy dostarczające innowacyjne produkty i rozwiązania dedykowane edukacji i wspomagające proces kształcenia.

Celem Targów EDUTEC, które odbyły się w ostatnich dniach lutego w Poznaniu, była promocja innowacyjnych produktów, technologii i rozwiązań dedykowanych edukacji i wspomagających proces kształcenia. Wystawcy targów EDUTEC prezentowali m. in.: tablice stanowiące wsparcie w edukacji, profesjonalne nagłośnienie, akcesoria muzyczne, technologie informacyjno-komunikacyjne, gry edukacyjne oraz gry planszowe. Nauczyciele odwiedzający targi mogli także zapoznać się z ofertą stanowisk dydaktycznych dla szkół zawodowych.

Złote Medale targów EDUTEC

Złoty Medal Międzynarodowych Tarów Poznańskich jest potwierdzeniem nowoczesności oraz innowacyjności nagrodzonych produktów. Odznaczone produkty są unikatowe w swojej klasie, wykonane ze znakomitej jakości materiałów i wytworzone w oparciu o najwyższej klasy technologie. W tym roku Laureatami Złotego Medalu na targach EDUTEC zostały następujące produkty: Monitor interaktywny Newline VN oraz MUNSTER 8008 VR – Symulator Linii Diagnostycznej Kontroli Pojazdów. Monitor Newline VN jest doskonałym narzędziem dla edukacji. Zaskakuje jakością obrazu oraz maksymalizacją kątów widzenia. Za pomocą funkcji „Inteligentny Dotyk” monitor interpretuje gesty i automatycznie wykonuje przypisaną czynność, np. zmazywanie. Wyłącznym polskim dystrybutorem marki Newline jest firma Agraf. Natomiast MUNSTER 8008 VR – Symulator Linii Diagnostycznej Kontroli Pojazdów przeznaczony jest do szybkiej kontroli pojazdów samochodowych o dmc do 3,5 tony, motocykli i ciągników rolniczych. MUNSTER 8008 VR znajduje się w ofercie firmy WERTHER.

Rekordowy Kongres EDUTEC

Targi towarzyszyły Ogólnopolskiemu Kongresowi Oświatowemu EDUTEC. W tym roku Kongres przyciągnął szerokie grono słuchaczy, dla których istotny jest temat wielokulturowości – zagadnienia, które dotyczy coraz większej liczby polskich szkół. Wraz z ogromnym natężeniem procesu migracji, rośnie wśród nauczycieli potrzeba zdobywania wiedzy i umiejętności w zakresie pracy w środowisku różnorodnym kulturowo. Kongres i targi EDUTEC 2019 były wyjątkową okazją do spotkania się z ekspertami z zakresu budowania bezpiecznego wielokulturowego środowiska szkolnego. Prelegenci opowiedzieli o warunkach koniecznych do spełnienia, by różnorodność kulturowa była atutem w szkołach. Przedstawili praktyczne sposoby działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczniom. Część warsztatowa była okazją do praktycznej refleksji nad edukacją wielokulturową, jej aspektami prawnymi i psychologicznymi. W wykładach podczas targów EDUTEC i Targów Edukacyjnych uczestniczyło 1297 osób! Organizatorem Ogólnopolskiego Kongresu Oświatowego EDUTEC był ODN Poznań oraz Grupa MTP.