Szkoły coraz bezpieczniejsze

W tym roku kilkanaście tysięcy policjantów będzie pełniło wzmożoną służbę w okolicach szkół, aby zapewnić bezpieczeństwo uczniów udających się na lekcje i wracających do domów – zapowiedział minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński. Poinformował również, że przestępczość w szkołach spada.
Nasze dzieci w szkołach są i będą bezpieczne. Bezpieczeństwo w szkołach musi i będzie zapewnione – powiedział otwierając konferencję wicepremier Piotr Gliński, przewodniczący Komitetu Społecznego Rady Ministrów. Jak dodał, bezpieczeństwo w szkołach to problem wielowymiarowy, bo dotyczący zarówno zagrożeń komunikacyjnych, ekonomicznych, fizycznych, jak i zdrowotnych.

Policja zadba o bezpieczeństwo

Minister Mariusz Kamiński powiedział, że w tym roku kilkanaście tysięcy policjantów będzie pełniło wzmożoną służbę w okolicach szkół, aby zapewnić bezpieczeństwo uczniów udających się na lekcje i wracających do domów. Szef MSWiA podkreślił, że w ubiegłym roku przestępczość w szkołach uległa wyraźnemu zmniejszeniu.

– Tę tendencję będziemy utrzymywać. Służyć temu będą liczne spotkania na terenach szkół z udziałem funkcjonariuszy Policji i pedagogów – dodał. W zeszłym roku na terenie szkół doszło do 7613 przestępstw, tymczasem rok wcześniej odnotowano ich 8475. Priorytetem w dalszym ograniczeniu przestępczości na terenie szkół będzie walka z przestępczością narkotykową i tą związaną z przemocą rówieśniczą. Minister edukacji przypomniał natomiast, że nauczyciele muszą zwracać uwagę na to, co się dzieje w szkołach.


Źródło: www.prawo.pl