Szkolny podręcznik tylko z elektroniczną wersją

Do wniosku o dopuszczenie podręcznika do użytku szkolnego trzeba dołączyć jego cyfrową wersję – na nośniku danych lub link do plików zamieszczonych w internecie. Według MEN wymóg sprawi, że uczniowie nie będą musieli nosić ze sobą książki, co pomoże odciążyć ich tornistry.

Resort edukacji przygotował projekt nowego rozporządzenia ws. zasad dopuszczania podręczników do użytku szkolnego. Zmiany są niewielkie, dotyczą głównie obowiązku tworzenia elektronicznej wersji dopuszczanego do użytku podręcznika. Trzeba ją dołączyć już na etapie akceptacji książki.

Doprecyzowano także przepis dotyczący dopuszczania do użytku podręczników do nauki języków obcych – rzeczoznawca oceni też dołączone do nich nagrania.Nie zmienią się natomiast kwoty opłat za wniesienie wniosku o dopuszczenie książki do użytku szkolnego, podstawowa nadal będzie wynosić 4800 zł. Na zwrot opłaty można liczyć, gdy wnioskodawca wystąpi o umorzenie postępowania, jeszcze zanim zostaną wyznaczeni rzeczoznawcy. Na sporządzenie opinii podręcznika rzeczoznawca będzie miał 30 dni, a jeżeli wniosek dotyczy kilku części podręcznika to termin wyniesie 45 dni.

Źródło: www.prawo.pl