search

Ruszyła rekrutacja do II edycji Programu OCALIMY ŚWIAT w roku szkolnym 2023/2024!

13 września 2023
Ruszyła rekrutacja do II edycji Programu OCALIMY ŚWIAT w roku szkolnym 2023/2024!
Ruszyła rekrutacja do II edycji Programu OCALIMY ŚWIAT w roku szkolnym 2023/2024!
Program OCALIMY ŚWIAT (w skrócie OŚ) to wyjątkowa inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów szkół podstawowych, która łączy poszerzanie wiedzy ekologicznej dzieci i młodzieży z kształtowaniem ich charakteru i postaw prospołecznych oraz podnoszeniem kompetencji cyfrowych.
W dobie narastającego kryzysu klimatycznego i innych wyzwań ekologicznych młodzi ludzie chcą i powinni wiedzieć, co robić, by zapobiec globalnej katastrofie. Program OŚ pozwala im zdobyć wiedzę, a także doświadczenie przy realizacji własnych projektów proekologicznych na rzecz otoczenia, a jednocześnie zrozumieć rolę wyznawanych wartości i prawego charakteru przy podejmowaniu właściwych decyzji i działań.
Program OŚ skierowany jest do uczniów na wszystkich poziomach nauczania: w klasach I–III, IV–VI oraz VII–VIII oraz edukatorów ze szkół podstawowych, bibliotek i innych placówek edukacyjno-wychowawczych.
Pierwszych 200 zgłoszonych placówek otrzyma pakiet bezpłatnych książek, a wśród nich zbiory opowiadań o tematyce ekologiczno-moralnej specjalnie napisanych do Programu przez znakomitych polskich autorów.
Wszyscy uczestnicy Programu będą mieli przez cały czas jego trwania bezpłatny dostęp do materiałów projektowych, w tym:
– scenariuszy zajęć bazujących na opowiadaniach,
– wywiadów z ekspertami Fundacji WWF Polska,
– tutoriali dotyczących wybranych narzędzi cyfrowych.
ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ: www.ocalimyswiat.pl