Zaproszenie na Ogólnopolską Konferencję „FASCYNUJĄCY ŚWIAT MATEMATYKI” Poznań 2 marca 2018 r.

ZAPROSZENIE NA OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ „FASCYNUJĄCY ŚWIAT MATEMATYKI”

POZNAŃ 2 MARCA 2018 ROKU

Zapraszamy nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, terapeutów, psychologów, edukatorów i pedagogów współpracujących z dziećmi w zakresie edukacji matematycznej, a także studentów pedagogiki do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat rozwijania umiejętności matematycznych na odpłatną Ogólnopolską Konferencje pt. „Fascynujący świat matematyki’, która odbędzie się w dniu 2 marca 2018 w Poznaniu. Organizatorem konferencji jest Katedra Edukacji i Nowych Mediów Collegium Da Vinci w Poznaniu.

Celem konferencji jest poszukiwanie odpowiedzi, jak zaciekawiać dzieci matematyką. Podczas sesji plenarnej zostaną zaprezentowane przez badaczy edukacyjnych, a zarazem praktyków wypracowywane w polskich i szwedzkich ośrodkach metody wspierania rozumowania matematycznego dzieci.Warsztaty, które proponujemy w drugiej części konferencji, stworzą przestrzeń do „popróbowania w działaniu” przedstawionych metod, a także odniesienia zawartych w nich propozycji do praktyki zawodowej uczestników konferencji. Natomiast sesja dyskusyjna otworzy pole dzielenia się spostrzeżeniami i doświadczeniami związanymi z edukacją matematyczną. Oddanie głosu praktykom umożliwi podjęcie „gorących wątków”, które są dla nich szczególnie ważne, zwłaszcza w sytuacji zachodzącej zmiany w oświacie. Będzie to również okazja do wzajemnych inspiracji oraz (współ)kreowania nowych pomysłów i rozwiązań praktycznych.

Gośćmi specjalnymi są: prof. Inger Eriksson z Uniwersytetu Sztokholmskiego ze Szwecji, dr Mirosław Dąbrowski autor ponad stu publikacji podręcznikowych i poradnikowych dotyczących nauczania matematyki oraz mgr Joanna Wójcicka- współautorka gier edukacyjnych „Matematyczne rozgrywki”, „Mnożę i dzielę” wyd. Annał oraz publikacji „Polubić matematykę” wyd. AHE.

***REJESTRACJA***

Zapisz się na konferencję przez formularz rejestracyjny.

Miejsce: Collegium Da Vinci w Poznaniu

Udział w konferencji jest odpłatny.

Limit miejsc: 100 osób.

Więcej szczegółów znajdą Państwo TUTAJ.

Z radością informujemy, że wydawnictwo Oficyna MM oraz czasopismo „Sygnały. Magazyn wychowawcy” objął patronatem medialnym Konferencję