Informujemy, iż nasz serwis wykorzystuje technologię plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Projekt pod hasłem Wirtualna Redakcja

Drogi Nauczycielu,

pragniemy zaprosić Ciebie i Twoich podopiecznych do udziału w rocznym, proedukacyjnym i całkowicie darmowym projekcie pod hasłem „Wirtualna Redakcja”.

Organizatorem projektu jest Grupa Cogito – polskie wydawnictwo, które od ponad 20 lat edukuje oraz wspiera dzieci i młodzież w nauce.

Wystartowaliśmy 25.09.2017 r. i w ciągu niecałego miesiąca mamy już ponad 100 aktywnych Redaktorów i 175 unikalnych tekstów.

Wirtualna Redakcja – to jedyne takie miejsce, w którym szlifujemy diamenty redaktorskie od najmłodszych lat! Każde dziecko może zostać Wirtualnym Redaktorem i znaleźć swoje teksty na portalu www.wirtualna-redakcja.pl, a najlepsi na łamach drukowanego magazynu „Victor Junior”!

Wirtualna Redakcja to pierwszy taki projekt w Polsce, który poprzez swoje założenia łączy dzieci, rodziców i nauczycieli w osiąganiu wspólnych celów, jakimi są: rozwijanie zdolności poprawnego posługiwania się językiem polskim, rozwijania zainteresowań, kreatywności oraz doskonalenia umiejętności językowych. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 8–13 lat i trwać będzie przez cały rok szkolny 2017/2018.

Aby zostać Wirtualnym Redaktorem wystarczy wejść na https://wirtualna-redakcja.pl/zostan-redaktorem/

Platforma jest prosta w obsłudze, a co najważniejsze, zawiera artykuły z praktycznymi wskazówkami warsztatowymi dotyczącymi pisania tekstów. Poprzez portal, wirtualni redaktorzy będą mogli dzielić się swoimi tekstami z innymi młodymi redaktorami, wzajemnie się inspirować i zachęcać do tworzenia!

Jeżeli zastanawiasz się jakie teksty mogą przygotować Twoi podopieczni, to zapraszamy do zapoznania się z naszymi działami i rubrykami. Każdy znajdzie tam coś dla siebie! https://wirtualna-redakcja.pl/nasze-dzialy/

Projekt uzyskał honorowy patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz wspierany jest przez Uniwersytet Warszawski - Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii, Sieciaki.pl, Radio Dla Ciebie, Polskie Radio Dzieciom, miastodzieci.pl, magazyn Gospodyni oraz Teatr Lalka. 

Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować pod adres  wirtualnaredakcja@cogito.com.pl

Pozdrawiamy

Zespół Wirtualnej Redakcji :) 

Patronat nad projektem objął „Sygnał. Magazyn Wychowawcy"

Testuj za darmo
Newsletter