Informujemy, iż nasz serwis wykorzystuje technologię plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

ZMIANY W WYNAGRADZANIU PRACOWNIKÓW SAMORZĄDOWYCH

30 listopada 2016 r. do uzgodnień międzyresortowych został skierowany projekt rozporządzenia zmieniającego Rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1786). Wejście w życie nowelizacji pierwotnie było planowane na 1 marca 2017 r., lecz do tej chwili rozporządzenie nadal nie zostało podpisane. Warto jednak zauważyć, że w momencie wejścia w życie będzie ono miało wpływ również na wydatki kadrowe DPS-u. Jak czytamy bowiem w uzasadnieniu do projektu nowelizacji, obecny poziom stawek najniższego wynagrodzenia zasadniczego określony w tabelach, w części kategorii zaszeregowania, jest niższy od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę. Uwzględniając zatem ustaloną na 2017 r. wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę na poziomie 2000 zł, nowelizacja zakłada określenie wynagrodzenia zasadniczego w I kategorii zaszeregowania w wysokości 1700 zł, co stanowi około 85 proc. minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2017 r. W projektowanej tabeli wysokość minimalnego wynagrodzenia zasadniczego osiągnie poziom 2000 zł w XVI kategorii zaszeregowania.

Ponadto nowelizacja uwzględnia zmianę systemu kształcenia zawodów medycznych, która objęła m.in. kształcenie w zawodzie fizjoterapeuty oraz terapeuty zajęciowego, czy likwidację kształcenia w zawodzie technik fizjoterapii. W konsekwencji tych zmian w części H rozporządzenia, dotyczącej samorządowych jednostek organizacyjnych (w części III obejmującej jednostki organizacyjne pomocy społecznej), dodaje się stanowiska:

  • starszego fizjoterapeuty (lp. 12a), starszego terapeuty zajęciowego (lp. 12b) z minimalną kategorią zaszeregowania XIV,
  • fizjoterapeuty (lp. 16a) i terapeuty zajęciowego (lp. 16b) z minimalną kategorią zaszeregowania XIII.

 

 

Opracował: Michał Łyszczarz 

Testuj za darmo
Newsletter