Informujemy, iż nasz serwis wykorzystuje technologię plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Uwaga oszuści! Telefony do ośrodków pomocy społecznej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ostrzega przed oszustami podającymi się za pracowników MRPiPS, informuje, że nie ma nic wspólnego z osobami, które w ostatnim czasie zgłaszają się telefonicznie do ośrodków pomocy społecznej  i wzywają do obligatoryjnego udziału w płatnych szkoleniach. Nie podają przy tym kontaktu do siebie. Ministerstwo podkreśla, że jest to próba wyłudzenia pieniędzy.

 

W ostatnim czasie do niektórych ośrodków pomocy społecznej zgłaszają się osoby podszywające się pod pracowników nadzorujących te jednostki i powołujące się przy tym na inspektorów z MRPiPS. Inspektorzy mieli rzekomo stwierdzić brak wymaganych szkoleń np. z zakresu „Teorie procedur i bezpieczeństwa” u pracowników ośrodków.

 

Osoby dzwoniące do ośrodków pomocy społecznej ostrzegają przed konsekwencjami służbowymi  za nieukończenie szkolenia i podają, że w związku z tym, że termin szkoleń z dofinansowaniem minął, teraz za udział w obligatoryjnym szkoleniu w nowym terminie należy zapłacić więcej.

 

MRPiPS podkreśla, że wszystkie te informacje są fałszywe i są próbą wyłudzenia pieniędzy. Sprawy takie należy niezwłocznie zgłaszać na policję.

Źródło: www.mpips.gov.pl 

Testuj za darmo
Newsletter