Informujemy, iż nasz serwis wykorzystuje technologię plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Nowy e-book Terapia Zajęciowa. Metoda Snoezelen – Sala Doświadczania Świata

Znana na całym świecie Metoda Snoezelen polega na silnym stymulowaniu poznawania świata na poziomie sensorycznym. Polskim odpowiednikiem nazwy Snoezelen jest Sala Doświadczania Świata

Terapię tę można z powodzeniem stosować w: domach pomocy społecznej, środowiskowych domach samopomocy, szpitalach, klinikach, hospicjach, poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz centrach dla dzieci i młodzieży. To terapia, która może być stosowana na każdym etapie życia, od dzieciństwa do późnej starości.

Autorka omawia, w jaki sposób zorganizować Salę Doświadczania Świata w swojej placówce oraz jak przygotować opiekuna-terapeutę, który będzie tę metodę stosować. Dodatkowo przedstawia konkretne założenia projektowe; niezbędne wyposażenie Sali; szczegółowy opis, jak należy prowadzić zajęcia terapeutyczne wraz z przykładowymi scenariuszami.

Publikacja ma postać e-booka (wersja elektroniczna). Zawiera pakiet materiałów w formacie pdfi będzie dostarczana za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail. 

Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj.

Testuj za darmo
Newsletter