Informujemy, iż nasz serwis wykorzystuje technologię plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

UOKiK pomaga chronić seniorów-konsumentów przed oszustami

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  podpisało 29 czerwca br. z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów porozumienie w ramach kampanii informacyjnej „Bezpieczny i Aktywny senior”. Współpraca pomoże lepiej chronić osoby starsze przed nieuczciwymi praktykami handlowymi, na jakie są narażeni.

W ramach kampanii „Bezpieczny i aktywny senior” UOKiK podejmie działania informacyjne i edukacyjne, zwracając szczególną uwagę na obszary, w których dostrzega najwięcej nieuczciwych praktyk. Z doświadczenia UOKiK wynika, że często zaufanie tej grupy konsumentów jest przez przedsiębiorców nadużywane. Dlatego ważne jest zapewnienie seniorom warunków, w których będą mogli się czuć bezpiecznie. Umożliwią to: wymiana informacji między partnerami akcji i wspólne działania edukacyjne. Przyczyni się to do lepszej ochrony konsumentów w dobie rozwoju srebrnej gospodarki.

Źródło: www.mpips.gov.pl

Więcej informacji na ten temat możecie Państwo przeczytać na stronie internetowej MInisterstwa. 

Testuj za darmo
Newsletter