Informujemy, iż nasz serwis wykorzystuje technologię plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Nowoczesna szkoła w Poznaniu

Nowoczesna szkoła w Poznaniu
 
Jak i w co wyposażyć placówki dydaktyczne by konstruować atrakcyjny i nowoczesny proces nauczania? Jak zaaranżować wnętrza placówek by dostosowane były do indywidualnych potrzeb uczniów? Odpowiedzi na takie pytania będzie można uzyskać podczas Salonu Wyposażenia Szkół i Przedszkoli, który w dniach 18-19 marca będzie towarzyszył największym w Polsce Targom Edukacyjnym.
 
Szkoła powinna wyposażyć młodego człowieka w wiedzę i umiejętności. Jednakże środki i sposoby dotarcia do ucznia – żyjącego w erze wszechobecnej globalizacji i Internetu – muszą być dostosować do wymogów współczesności. Zarówno szkoła, jak i nauczyciele, powinny w procesie dydaktycznym wykorzystywać nowoczesne metody i technologie informatyczne i komunikacyjne.
 
Oferta Salonu skierowana jest do wszystkich, którym zależy na stworzeniu innowacyjnej przestrzeni edukacyjnej - nauczycieli, dyrektorów szkół i przedszkoli oraz przedstawicieli samorządów. Tematyka ekspozycji obejmuje m.in. meble i wyposażenie sal, pomoce dydaktyczne, zabawki edukacyjne i wyposażenie placów zabaw. Wśród wystawców będą firmy promujące zastosowania nowych technologii informacyjno - komunikacyjnych w nauczaniu - dostawcy oprogramowania, dystrybutorzy sprzętu interaktywnego i multimedialnego.
 
Hitem tegorocznej edycji będzie nowatorska przestrzeń edukacyjna, którą zaaranżuje Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe PAN. Laboratorium Szkoły Przyszłości pozwoli zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, wziąć udział w lekcji z zakresu algorytmiki z wykorzystaniem wirtualnych kloców, sensorów zadań oraz zabawach edukacyjnych z tzw. „interaktywnym piaskiem”.
 
Swoje stoisko informacyjne będzie miała również Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, która w ramach Dnia Informacyjnego programu Erasmus+ w Poznaniu, przedstawi ofertę programu Erasmus+ na lata 2014-2020. Eksperci opowiedzą o możliwościach jakie daje on uczniom, studentom, nauczycielom, kadrze zarządzającej oświatą oraz instytucjom edukacyjnym. Udzielą również informacji na temat Europejskiego systemu akumulowania i przenoszenia osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym (ECVET), który ułatwia zdobywanie kwalifikacji zawodowych, a przez to wspiera mobilność zawodową oraz uczenie się przez całe życie.
 
Salon zlokalizowany będzie w pawilonie, w którym Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu organizuje cykl konferencji dedykowanych dyrektorom szkół i nauczycielom wszystkich szczebli. Ich tematyka dotyczyć będzie m.in. nowoczesnych technologii i innowacji w dydaktyce, problemów bezpieczeństwa w szkołach oraz współczesnych zagrożeń. Szczegółowy program jest dostępny na www.odn.poznan.pl
 
W tym samym pawilonie odbędą się XV Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców.
 
Więcej informacji na stronie www.wyposazenieszkoly.pl
Testuj za darmo
Newsletter