Informujemy, iż nasz serwis wykorzystuje technologię plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

„Rok Szkoły w Ruchu”

Krystyna Szumilas ogłosiła rok szkolny 2013/2014 „Rokiem Szkoły w Ruchu” (RSR). Inicjatywa ta skierowana jest do uczniów, nauczycieli, rodziców, lokalnych ośrodków sportu oraz organizacji pozarządowych.


MEN zamierza podjąć szereg działań mających na celu zwiększenie aktywności uczniów na lekcjach WF-u i na innych zajęciach sportowych organizowanych w szkole i poza szkołą. Głównym działaniem w ramach inicjatywy RSR będzie realizowana przez Ośrodek Rozwoju Edukacji akcja „Ćwiczyć każdy może”.


Działania w ramach „Roku Szkoły w Ruchu”  rozpoczną się z końcem września br. i potrwają do końca czerwca 2014 r., czyli do momentu zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2013/2014.


Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej uruchomiła program „WF z klasą” skierowany do uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych (www.ceo.org.pl/pl/wf).


Ministerstwo Sportu i Turystyki, które bierze udział w ww. programie, rozpoczęło kampanię „Stop zwolnieniom z WF-u”, która ma na celu m.in. walkę z plagą zwolnień z WF-u, uświadamianie rodziców na temat roli zajęć sportowych w życiu dziecka oraz przekonanie jak największej liczby lekarzy, by nie wypisywali zwolnień z WF-u oraz wsparcie warsztatowe nauczycieli w prowadzeniu zajęć.


O przerażających statystykach dotyczących ruchu dzieci i szczegółowych planach MEN i MSiT w tym względzie będą mogli Państwo przeczytać w listopadowych wydaniach „Sygnału. Magazynu Wychowawcy” oraz „Miesięcznika Dyrektora Szkoły”.

Rok Szkoły w Ruchu

NEWSLETTER