Informujemy, iż nasz serwis wykorzystuje technologię plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Książki

Mała Akademia Smoka Bazyla. Podróże po Planecie Liter

89,00 zł z VAT

-40,00 zł

129,00 zł z VAT

Nowy

„Mała Akademia Smoka Bazyla. Podróże po Planecie Liter” to książka ze scenariuszami zabaw dla najmłodszych, będąca cennym wsparciem dla nauczycieli przygotowujących dzieci do nauki czytania i pisania.

More details

Koszt dostawy: 7,38 zł z VAT

Zabawa z literami

W przedszkolu dzieci nie mają uczyć się liter, a bawić się nimi. Z tego założenia wychodzi autorka książki – Ewelina Śliwa – nauczyciel wychowania przedszkolnego, pedagog i terapeuta. W publikacji „Mała Akademia Smoka Bazyla. Podróże po Planecie Liter” znaleźć można prawie 30 scenariuszy zajęć, które są zgodne z nową podstawą programową. Każdy z nich w kreatywny sposób przygotowuje dzieci do nauki czytania i pisania – zawiera zestaw zabaw słuchowych, wzrokowych i manualnych.

 Cenne wsparcie dla nauczycieli

„Mała Akademia Smoka Bazyla. Podróże po Planecie Liter” to kompleksowa pomoc dla nauczycieli edukacji przedszkolnej. Publikacja dodatkowo zawiera:

  • fachowe wskazówki metodyczne,
  • pomysły na gry i zabawy dla najmłodszych,
  • CD – na którym można znaleźć ponad 50 kart pracy, kolorowanki, tabliczkę z literkami.

 

Szczegółowe informacje:

Autor:Ewelina Śliwa
Liczba stron:ok. 140
Liczba scenariuszy:30
Liczba kart pracy:60
Parametry techniczne:książka, format B5, twarda oprawa, płyta CD
Rok wydania:2016
ISBN:978-83-61123-69-9 (książka), 978-83-61123-70-5 (całość)

Opinie o książce:

„Podróże po Planecie Liter to kolejny strzał w dziesiątkę w serii „Mała Akademia Smoka Bazyla”. Uważam, że publikacja ta będzie dużym wsparciem w realizacji ważnego zadania podstawy programowej, jakim jest przygotowanie dzieci do nauki czytania i pisania. Świetnie opracowane scenariusze zajęć oraz zabawne karty ćwiczeń zamieszczone na CD na pewno wzbogacą warsztat pracy nauczyciela. Jestem przekonana, że Smok Bazyl urozmaici dzieciom niełatwą sztukę poznawania liter.

Ilona Suchanecka, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 4 w Lesznie

„Podróże po Planecie Liter to pełne przygód spotkanie z przyjacielskim smokiem, które uczą poprzez zabawę. Zawarte w książce pomysłowe scenariusze urozmaicają zajęcia dydaktyczne. Dzięki różnorodnym propozycjom gier i zabaw, dziecięca ciekawość zostaje rozbudzona, a młodzi odkrywcy stawiają kolejne kropki w świecie głosek i liter. To gotowa podpowiedź i źródło wiedzy zarówno dla nauczycieli, jak i wszystkich zainteresowanych przygotowaniem dziecka do nauki czytania.

 Anna Uhlik, pedagog, nauczyciel przedszkolny i wczesnoszkolny

NEWSLETTER