Informujemy, iż nasz serwis wykorzystuje technologię plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Książki

Obniżka cen! Malowanie rękami, czyli bajkowe przygody z farbą Powiększ

Malowanie rękami, czyli bajkowe przygody z farbą

68,83 zł z VAT

-29,51 zł

98,34 zł z VAT

Nowy

Niepowtarzalna publikacja dostarczająca inspiracji na kreatywne zajęcia w przedszkolu, pierwszych klasach szkoły podstawowej oraz podczas zajęć terapeutycznych, które można wykorzystywać przez cały rok.

More details

Niezbędne w prowadzeniu zajęć pomoce dydaktyczne dla nauczycieli

Niepowtarzalna publikacja dostarczająca inspiracji na kreatywne zajęcia w przedszkolu, pierwszych klasach szkoły podstawowej oraz podczas zajęć terapeutycznych, które można wykorzystywać przez cały rok. Wprowadź dzieci w świat bajki z sympatycznym leśnym skrzatem – Wesoludkiem i ucz przez zabawę. Program wychowawczy zgodny z podstawą programową w zabawowej formie ułatwi przyswajanie wiedzy, a treści w nim zawarte uporządkowane są zgodnie z porami roku.

Zawarte w książce pomoce dydaktyczne ułożone są zgodnie z poziomem trudności i dopasowane do wieku dziecka.

Bogactwo pomocy dydaktycznych dla nauczycieli

Inspiruj dzieci do pracy przy wykorzystaniu ponad 40 niekonwencjonalnych scenariuszy zajęć. Każdy scenariusz zawiera unikalne zestawy ćwiczeń zakodowane w wyrazie RELAKS (Rytm, Emocje, Lekkość, Afirmacja, Kolor, Spokój). W scenariuszach proponujemy takie zabawy, które wpłyną na rozwój osobowości dziecka w szczególności:

  • przygotują do nauki czytania i pisania

  • doskonalą koordynację wzrokowo-słuchową oraz usprawnią ruchy dłoni i palców

  • stymulują aktywność plastyczną i wyobraźnię dzieci

  • rozbudzą artystyczne zainteresowania

  • nauczą nazywać emocje

  • wzmocnią poczucie własnej wartości

Przyporządkowane do każdego scenariusza karty pracy pobudzają twórczą aktywność dziecka poprzez szeroki wybór proponowanych technik plastycznych: malowanie rękami, rysowanie miękkim ołówkiem, kredkami, węglem rysunkowym i ekologiczną kredą, kompozycje i wyklejanki z materiałów tekstylnych, naturalnych i papieru oraz kompozycje przestrzenne z gliny, modeliny, masy solnej. i materiałów przyrodniczych. Karty pracy oraz kolorowanki dostępne są dodatkowo na CD.

Dodatkowe pomoce dydaktyczne dla nauczycieli w formie bajek relaksacyjnych wprowadzą dzieci w stan ogólnego odprężenia i uspokoją, ale jednocześnie pobudzą dziecięcą wyobraźnię i sprawność myślenia.

Szczegółowe informacje:

Liczba scenariuszy:42
Liczba kart pracy:42
Parametry techniczne:książka, format A4, miękka oprawa, płyta CD
Rok wydania:2015
Numer ISBN:978-83-61123-29-3

Powiązane

Testuj za darmo
Newsletter