Informujemy, iż nasz serwis wykorzystuje technologię plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Home

Nowość Webinarium "Fonoholizm - uzależnienie XXI wieku" Powiększ

Webinarium "FONOHOLIZM, GRY KOMPUTEROWE, DYSMORFOBIA SNAPCHATOWA"Jak rozpoznawać i przeciwdziałać uzależnieniom wśród dzieci, młodzieży i dorosłych?

Chcesz wziąć udział w naszym webinarze? KILKNIJ TUTAJ I WYPEŁNIJ FORMULARZ!

Wypełnienie formularza jest jednoznaczne z zobowiązaniem się do zapłaty należności wynikającej z wyboru opcji webinaru: standard lub premium. W dniu webinaru zostanie do Państwa wysłana FV z 10-dniowym terminem płatności (faktura elektroniczna, na podany w zgłoszeniu adres e-mail).

Chcesz wziąć udział w naszym webinarze? KILKNIJ TUTAJ I WYPEŁNIJ FORMULARZ! I ZAPISZ SIĘ 

Regulamin:

1. Użyte w Regulaminie terminy oznaczają: Organizator – Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze sp. z o.o. Sp. k. będąca organizatorem szkolenia, Zamawiający – podmiot zamawiający szkolenie, którym może być osoba prawna, jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej, osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, jednostka administracji publicznej.

2. Warunkiem przeprowadzenia szkolenia jest przesłanie do Organizatora wypełnionego formularza uczestnictwa w szkoleniu.

3. Otrzymany przez Organizatora formularz uczestnictwa w szkoleniu jest równoznaczny z zawarciem umowy pomiędzy Organizatorem a Zamawiającym i oznacza akceptację niniejszego Regulaminu organizacji szkolenia.

4. Podstawę płatności za szkolenie stanowi wystawiona przez Organizatora faktura z 10-dniowym terminem płatności, która zostanie przekazana Zamawiającemu drogą mailową w dniu szkolenia.

5. Wypełnienie formularza online jest jednoznaczne z zapisaniem się na webinarium. Nie ma możliwości zrezygnowania z wzięcia udziału w webinarium .

6. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany prelegenta wskazanego w ofercie jeśli nastąpi taka konieczność z przyczyn niezależnych od Organizatora. Jednocześnie Organizator zapewnia, iż nowy prelegent będzie posiadał wiedzę merytoryczną niezbędną do przeprowadzenia szkolenia. Zmiana prelegenta nie stanowi zmiany umowy.

7. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia, jeśli nastąpi taka konieczność z przyczyn niezależnych od Organizatora.

8. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za problemy techniczne leżące po stronie Zamawiającego, takie jak: nieprawidłowe łącze internetowe, niedziałająca przeglądarka internetowa itp.

PROGRAM
1. Czym jest fonoholizm?
2. Raporty z badań, skala zjawiska - co z tego wynika?
3. Symptomy nadużywania telefonów komórkowych, mechanizm uzależnienia.
4. Jakie czynniki wpływają na zwiększone użycie smartfonów przez młodzież?
5. Autoizolacja i inne konsekwencje uzależnienia.
6. Czym jest nomofobia?
7.  Rola urządzeń w życiu rodziny – cyfrowy trójkąt.
8.  Jak przeciwdziałać? Eksperyment psychologiczny, cyfrowy detoks, profilaktyka.
9. Jak zapobiegać fonoholizmowi i nomofobii? Sposoby na codzienne rozwiązania.
10. Sposoby na ograniczenie najbardziej uzależniających funkcji mediów społecznościowych.
11. Gry, jako pole walki między rodzicami a dziećmi.
12. Społeczności graczy: Twitch, Teamspeek, Discord.
13. Dysnofobia snapchatowa, czyli zaburzona ocena wyglądu.
14. Snapchat, Instagram - rola filtrów do zdjęć w rozwoju psychiki nastolatków.


PRELEGENT - KATARZYNA CZUBIŃSKA

Trenerka, edukatorka, nauczycielka, a także mentorka i kierowniczka w kursach internetowych.

Absolwentka studiów StART w Warszawskiej Szkole Filmowej, filologii polskiej UAM w Poznaniu, Podyplomowego Studium Dziennikarstwa na Wydziale Nauk Społecznych UAM w Poznaniu oraz Zarządzania projektami - studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Prowadzi warsztaty z edukacji medialnej, bezpieczeństwa cyfrowego, edukacji filmowej i nowych mediów, praktycznego tworzenia filmu animowanego, dokumentalnego oraz fabularnego.

Trenerka w Fundacji Nowoczesna Polska w projekcie Cybernauci. Trenerka w projekcie Cyforwobezpieczni prowadzonym przez  Stowarzyszenie Miasta w Internecie, prowadzi warsztaty na temat bezpiecznego korzystania z internetu, wykorzystania technologii informatycznej, nowych mediów i aplikacji w pracy i szkole.

Kierowniczka i mentorka internetowych kursów „Włącz się. Młodzi i media”, „Kulthurra”, „Aktywna Edukacja” prowadzonych przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Trenerka Fundacji Forum Dialogu Szkoła Dialogu, prowadzi warsztaty na temat wielokulturowości, historii i kultury Żydów. Organizuje i prowadzi zajęcia dla seniorów z analizy filmu, nowych mediów, czy technik pamięciowych.

Autorka scenariuszy lekcji filmowych i materiałów edukacyjnych dla PISF, CEO, Fundacji Generator, Akademii Dokumentalnej Against Gravity, Monlith Films, Cinema City, Helios. Prelegentka filmoznawcza przy akademiach: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, Wielkopolskiej Edukacji Medialnej WeDuM, Akademii Filmowej Otwórz Oczy!, Akademii Dokumentalnej, Kino Szkoła czy Akademii Filmowej Multikina, Cinema City. Członek Zespołu ds. Młodej Widowni SKSiL.

Współorganizatorka ogólnopolskiej konferencji filmoznawczej dla nauczycieli Przestrzenie Inspiracji w Lublinie.

W 2015 roku otrzymała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii edukacja młodego widza.

Testuj za darmo
Newsletter