Informujemy, iż nasz serwis wykorzystuje technologię plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Książki

Obniżka cen! Przedszkolak w świecie emocji. Rozwój emocjonalny PRZEDSPRZEDAŻ Powiększ

Przedszkolak w świecie emocji. Rozwój emocjonalny

30,00 zł z VAT

-39,00 zł

69,00 zł z VAT

Nowy

Książka jest wsparciem w pracy nauczyciela przedszkolnego, pozwala zrozumieć zachowania, uczucia i emocje dzieci, daje wyraźne wskazówki jak postępować i stymulować rozwój emocjonalny dzieci.

W PAKIECIE TANIEJ!

Kup 1 książkę za 30 zł „Przedszkolak w świecie liter. Czytanie wrażeniowe"

Kup 2 książki za 50 zł „Przedszkolak w świecie liter. Czytanie wrażeniowe" i "Przedszkolak w świecie emocji. Rozwój emocjonalny" WYBIERZ 2 KSIĄŻKI W PAKIECIE

More details

Rozwój emocjonalny dziecka w wieku przedszkolnym (od około 2,5 do 6,5 lat) to jeden z głównych zakresów działalności pedagogicznej i wychowawczej realizowanej przez placówki edukacyjne.

Wiek przedszkolny to ważny czas dla rozwoju społeczno-emocjonalnego dziecka

Tak, jak w przypadku norm rozwojowych dotyczących sprawności fizycznej czy kompetencji poznawczych dziecka, w przypadku rozwoju emocjonalnego również istnieją ramy określające możliwości przedszkolaków.

Książka stanowi wsparcie w pracy nauczyciela przedszkola. Dostarcza rzetelnej wiedzy na temat rozwoju emocjonalnego przedszkolaków, praktycznych wskazówek do pracy w obszarze edukacji emocjonalnej podopiecznych.

To skarbnica skutecznych i sprawdzonych sposobów: jak postępować i stymulować rozwój emocjonalny dzieci oraz jak radzić sobie z wieloma emocjami.

 

Książka składa się z następujących rozdziałów oraz przykładowych zabaw dla przedszkolaków:

  • Emocje dziecka w świetle Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego
  • Co wpływa na rozwój emocjonalny dziecka?
  • Jak przebiega rozwój emocjonalny dziecka?
  • Emocje – wiedza w pigułce
  • Jak stymulować rozwój emocjonalny dziecka?
  • Lęk adaptacyjny – triki, by uniknąć paniki
  • Dziecko pewne siebie, czyli jak wspierać dziecko nieśmiałe lub wycofane
  • Sposób na przedszkolne problemy wychowawcze
  • Zabawy stymulujące rozwój emocjonalny

Patronat:

logo ideownia.jpg   czymzajacmalucha%20-%20logo.jpg  czasdzieci_logo_chmurka_nowe%20kopia.jpg  O%20j%C4%99zyku%20kopia.jpg

logo-Miasto-Dzieci_01.jpg  Maluszkowe%20Inspiracje%20kopia.jpg  przedszkola-edu.png

Szczegółowe informacje:

Autor:Monika Sobkowiak
Liczba stron:56
Parametry techniczne:Format A4, oprawa miękka 
Rok wydania:sierpień 2018 
ISBN:978-83-65774-31-6

* Wysyłka książek od 3 września.

Emocje dziecka to temat trudny dla wielu dorosłych. Ta pozycja pokazuje, że wcale być tak nie musi. W książce możemy znaleźć bardzo wiele niezwykle istotnych informacji, które nie tylko usystematyzują naszą wiedzę, ale przede wszystkim dadzą podstawy, dzięki którym będziemy mogli odpowiednio stymulować rozwój emocjonalny naszych podopiecznych. Znajdziemy także praktyczne wskazówki do pracy w obszarze edukacji emocjonalnej dziecka. Czego chcieć więcej? Absolutnie nic! Ta książka to kompendium wiedzy wraz z gotowymi do wykorzystania pomysłami i radami. Dla mnie, jako nauczyciela i terapeuty, ta pozycja jest obowiązkowa – każdy dorosły powinien ją przeczytać, szczególnie w czasach, gdy często zapominamy jak ważne są emocje w naszym życiu.

Kamila Wróblewska

Nauczyciel, oligofrenopedagog, terapeuta pedagogiczny, autorka bloga www.worekpelenpomyslow.blogspot.com

Wartościowa pozycja edukacyjna i wychowawcza dla każdego nauczyciela oraz rodzica. Książka pozwala zrozumieć kształtujący się świat emocji dziecka oraz wyjść mu na przeciw. Daje dorosłemu narzędzia, które pomagają wesprzeć dziecko w wielu trudnych sytuacjach, kiedy emocje biorą górę nad rozumem. Książka nie tylko zawiera w sobie rzetelną wiedzę na temat rozwoju emocjonalnego przedszkolaków, ale również stanowi skarbiec skutecznych i praktycznych sposobów radzenia sobie z wieloma, nawet tymi najtrudniejszymi emocjami. Autorka w sposób przystępny tłumaczy etapy rozwojowe oraz okresy edukacyjne dziecka w wieku przedszkolnym i stara się ukazać jego potrzeby na każdym z tych etapów. Dzięki tej książce każdy nauczyciel i rodzic zyska pomoc w zrozumieniu dziecka i jego uczuć.

Izabela Czaja-Antoszek

Psycholog dziecięcy, pedagog, arteterapeuta

Monika Sobkowiak

Nauczycielka wychowania przedszkolnego, logopeda, studentka neurologopedii, nauczycielka języka angielskiego, trenerka w międzynarodowym programie Destination Imagination, blogerka, autorka pomocy dydaktycznych oraz opowiadań dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Kształcenie Zintegrowane i Edukacja Przedszkolna (licencjat) oraz Terapia Pedagogiczna (magistrat). Wykształcenie zdobywała również na Dolnośląskiej Szkole Wyższej, zdobywając kwalifikacje do pracy jako logopeda, aktualnie uzupełniając je na Uniwersytecie Medycznym. Specjalizuje się w rozwijaniu twórczości dzieci w wieku przedszkolnym. twórczyni wewnętrznego programu rozwijania twórczości Uniwersytet Kreatywności. W swojej pracy dąży do kreowania sytuacji dydaktycznych pozwalających doświadczać i realnie poszerzać wiedzę, a nie infantylizować treści. Dąży do zmiany postrzegania myślenia twórczego przez nauczycieli, popularyzując pedagogikę twórczości wśród współpracowników i w siebie. Autorka artykułów i scenariuszy publikowanych w czasopismach dla nauczycieli i dyrektorów. Autorka pomocy dydaktycznych, w 2017 roku ukazało się „100 zabaw z piłką nożną”, w 2018 roku opowiadanie dla dzieci „Już pora spać". Prowadzi stronę internetową www.panimonia.pl, na łamach której publikuje inspiracje i pomoce dydaktyczne dla nauczycieli.

Testuj za darmo
Newsletter