Informujemy, iż nasz serwis wykorzystuje technologię plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Czasopisma

PAKIET NOWOCZESNY Sygnał. Magazyn Wychowawcy Powiększ

PAKIET NOWOCZESNY Sygnał. Magazyn Wychowawcy

239,00 zł z VAT

Nowy

PAKIET NOWOCZESNY zawiera:

 • jeden egzemplarz prenumeraty w formie papierowej

 • e-prenumeratę dla dyrektora szkoły i wszystkich nauczycieli

 • dostęp do panelu Klienta, gdzie znajdują się dodatkowe materiały

 • możliwość zakupu Kalendarza Oświatowego w cenie 36,91 zł brutto

Prenumerata: 12 miesięcy

More details

04_cover-photo_2017.jpg

Wartościowe publikacje dla nauczycieli zebrane w jednym miejscu

W „Sygnale" znajdą Państwo:

 • praktyczne materiały dla każdego nauczyciela – gotowe scenariusze nieszablonowych zajęć, lekcji wychowawczych, karty pracy, wzory dokumentów – można je edytować, drukować, kserować,
 • bieżące omówienie zmian w prawie, które przekładają się na zadania i obowiązki nauczycieli,
 • informacje o ciekawych inicjatywach prowadzonych z powodzeniem w innych placówkach,
 • omówienie nowatorskich rozwiązań, najnowszych technologii i innowacyjnych metod nauczania,
 • wywiady z cenionymi naukowcami, ekspertami i edukatorami,
 • informacje o ciekawych wydarzeniach, nowościach wydawniczych, premierach filmowych,
 • cenne wskazówki praktyków – doświadczonych nauczycieli, pedagogów, psychologów, prawników i ekspertów oświatowych,
 • porady prawnika dotyczące m.in. wynagrodzenia, awansu zawodowego, doskonalenia zawodowego czy urlopów.

Inspirujące materiały dla nauczycieli – wsparcie w codziennej pracy

„Sygnał. Magazyn Wychowawcy” zawiera praktyczne porady, cenne opinie ekspertów oraz materiały dla nauczycieli potrzebne do prowadzenia ciekawych lekcji: scenariusze lekcji, karty pracy, propozycje zajęć do nauki poprzez zabawę, pomoce dydaktyczne dla różnych etapów edukacji. Dodatkowo dostarcza informacji o innowacjach edukacyjnych i ciekawych inicjatywach prowadzonych z sukcesem w innych placówkach. Jeśli przeglądasz publikacje dla nauczycieli i zastanawiasz się, które czasopismo wybrać, zaufaj miesięcznikowi, który w pełni odpowiada na potrzeby współczesnych nauczycieli.

 • Temat wydania – eksperci i praktycy o aktualnych problemach nie tylko wychowawczych
 • Z każdej strony – wielopłaszczyznowe podejście do tematu ważnego edukacyjnie i społecznie
 • Teczka nauczyciela – materiały dla nauczycieli pomocne w prowadzeniu zajęć i lekcji wychowawczych oraz przydatne w rozwoju zawodowym
 • Szkoła jutra – innowacyjne nauczanie krok po kroku
 • Szkoła neuronów – odkrycia neuronauk a wspieranie uczniów w rozwijaniu pasji i zainteresowań
 • Doskonalenie i rozwój – coaching i mentoring a praca nauczyciela
 • Klasa w kinie – omówienie wartościowych premier filmowych, na które warto wybrać się z klasą
 • Prawa belfra – doświadczony prawnik radzi nauczycielom
 • Mała szkoła – wychowywanie i nauczanie w klasach I–III szkoły podstawowej
 • Recenzje – najciekawsze książkowe publikacje dla nauczycieli przydatne w pracy
 • Felieton – bieżące tematy w lekkiej formie

Facebook Sygnał. Magazyn Wychowawcy

Szczegółowe informacje:

ISSN:2299-7199
Numer:7 (64) sierpień 2018 
Liczba stron:60
Częstotliwość ukazywania się:miesięcznik, 11 wydań w roku, 06-07 wydanie łączone
Parametry techniczne:czasopismo, 205 x 275 mm
Edyta Detz

Edyta Detz

Redaktor prowadząca                 

tel. 728 313 293

e-mail: edetz@oficynamm.pl

Agnieszka Domagała

Redaktor prowadząca

tel. 728 313 281

e-mail: adomagala@oficynamm.pl

Małgorzata Celuch

Małgorzata Celuch

Wicedyrektorka w zespole szkół, nauczycielka matematyki i informatyki z wieloletnim stażem pracy, egzaminatorka, współorganizatorka międzyszkolnych zawodów matematycznych.

Magdalena Goetz

Magdalena Goetz

Psycholożka i psychoterapeutka zajmująca się terapią młodzieży i dorosłych. Prowadzi warsztaty psychoedukacyjne oraz szkolenia dla rad pedagogicznych. Angażuje się w projekty związane z promowaniem równości w edukacji i troską o psychiczny dobrostan osób pracujących w zawodach usług społecznych.
dr Iwona Grodź 

dr Iwona Grodź

Literaturoznawca, filmoznawca, historyk sztuki, muzykolog. Autorka książek: Synergia sztuki i nauki w twórczości Zbigniewa Rybczyńskiego, Zaszyfrowane w obrazie. O filmach Wojciecha Jerzego Hasa, Jerzy Skolimowski, Rękopis znaleziony w Saragossie Wojciecha Jerzego Hasa. Interesuje się kulturoznawstwem, filozofią i psychologią, a także ideą „korespondencji” sztuk.
dr Marek Kaczmarzyk

dr Marek Kaczmarzyk

Wykładowca, biolog, neurodydaktyk i memetyk. Popularyzator nauki, autor podręczników, programów szkolnych i publikacji z zakresu biologicznych i memetycznych kontekstów kształcenia. Proponuje spojrzenie na edukację przez pryzmat znaczenia podłoża biologicznego. Kierownik Pracowni Dydaktyki Biologii (WBiOŚ, UŚ).
dr Ewa Kaptur

dr Ewa Kaptur

Adiunkt na WFPiK na UAM w Poznaniu, językoznawca, dyplomowany nauczyciel emisji głosu, logopeda, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Zajmuje się emisją głosu, wczesną interwencją logopedyczną oraz diagnozą i terapią logopedyczną dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Małgorzata Kowalska

Małgorzata Kowalska

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autorka tekstów poświęconych edukacji i wychowaniu, redaktorka specjalizująca się m.in. w publikacjach o tematyce oświatowej.
Joanna Krzemińska

Joanna Krzemińska

Nauczycielka języka polskiego i terapeutka z zakresu terapii pedagogicznej w Szkołach MIKRON w Łodzi. Pomysłodawczyni i koordynatorka konkursów „Lektury w kadrze” oraz „Baśnie, naturalnie!” Inicjatorka projektu „Stworzeni z wyobraźni”. Członkini grupy „Superbelfrzy”. Autorka bloga „Zakręcony belfer wyznająca zasadę: dzień bez szalonego pomysłu, dniem straconym.

Joanna Łukowicz-Loska

Joanna Łukowicz-Loska

Autorka indywidualnych metod pracy z uczniami wybitnie zdolnymi i dysfunkcyjnymi, nauczycielka, autorka badań i analiz dotyczących zagadnień filologicznych, pedagogicznych i społecznych, recenzentka, krytyk, powieściopisarka.

Marcin Majchrzak

Marcin Majchrzak

Radca prawny oraz członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Świadczy pomoc prawną w ramach własnej kancelarii doradztwa prawnego. Jest autorem licznych opracowań i artykułów z zakresu tematyki kadrowo-płacowej, prawa związkowego oraz prawa oświatowego.

dr Marta Majorczyk

dr Marta Majorczyk

Pedagog, doradca rodzinny, trener, wykładowca akademicki, adiunkt w Katedrze Edukacji i Nowych Mediów w Collegium Da Vinci w Poznaniu, współautorka innowacyjnego kierunku Edukacja Prorozwojowa, kierownik studiów podyplomowych edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz terapii pedagogicznej w CDV, pracownik niepublicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej w Poznaniu.

Joanna Marglarczyk

Joanna Marglarczyk

Absolwentka Liceum Plastycznego i Akademii Sztuk Pięknych. Ukończyła studia podyplomowe z Przygotowania Pedagogicznego. Brała udział w wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Jest art directorem w jednej z poznańskich agencji reklamowych. Prowadzi bloga ilustracyjnego kreskaasi.blogspot.com.

Katarzyna Skolimowska

Katarzyna Skolimowska

Nauczycielka języka polskiego, opiekunka szkolnych klubów wolontariusza, instruktorka szkolnych zajęć teatralnych, autorka bloga inspiracjedlaszkoly.pl, współautorka książki Wychowanie do Osobistego Rozwoju. Scenariusze zajęć rozwijających kompetencje miękkie i umiejętności osobiste wśród dzieci i młodzieży, inicjatorka i autorka projektu FitEdukacja.

Monika Sobkowiak

Nauczycielka wrocławskiego przedszkola, logopeda, nastawiona na ciągłe poszukiwanie kreatywnych rozwiązań edukacyjnych i rozwijanie twórczego myślenia u dzieci w wieku przedszkolnym i nie tylko, prowadząca bloga https://panimonia.pl inspirującego do innowacyjnego działania innych nauczycieli        

dr Marta Szczygieł

dr Marta Szczygieł

Socjolożka wykształcona w Japonii, skąd wciąż czerpie inspiracje do badań. Specjalizuje się w socjologii kultury, zwłaszcza w analizie porównawczej i odkrywaniu „kulturowego zaprogramowania” człowieka.
dr Tomasz Tokarz

dr Tomasz Tokarz

Wykładowca, coach, trener, mediator. Koordynator merytoryczny w NAVIGO – Centrum Innowacyjnej Edukacji. Nauczyciel historii oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach alternatywnych. Autor bloga: innowacyjnaedukacja.blogspot.com. Fan nowych technologii. Członek Rady Programowej Sieci Kompetencji Cyfrowych KOMET@. Prowadzi szkolenia dotyczące wykorzystania urządzeń mobilnych w realizacji podstawy programowej     

Sygnał. Magazyn WychowawcyW sierpniowym „Sygnale. Magazynie Wychowawcy"

16 stron inspirujących scenariuszy:

 • Jakim typem nauczycielki/nauczyciela jesteś? (psychozabawa)
 • Pierwsza wywiadówka – plan działania
 • Ważne jest to, co nas łączy. Scenariusz lekcji integracyjnej
 • Przede wszystkim bądź sobą! Kilka rad dla wychowawcy klasy IV
 • Czas na eksperyment. Propozycje zabaw dla uczniów klas 0–III
 • Lekcja organizacyjna. Inspirujące pomysły Zakręconego Belfra
 • Maszyna do tworzenia snów. Scenariusz zajęć integracyjnych dla uczniów klas IV–VII

Temat wydania: Drukarka 3D

Artykuł na temat wprowadzenia i wykorzystania drukarek 3D w polskich szkołach. Informacje na temat obsługi drukarki 3D, odpowiednich warunków do korzystania z niej, druku 3D jako innowacji pedagogicznej, tworzenia materiałów dydaktycznych z pomocą druku 3D oraz przykładowych zadań dla uczniów

Czas na eksperyment

Artykuł na temat stosowania eksperymentów w edukacji wczesnoszkolnej. Informacje i wskazówki do przeprowadzenia eksperymentu wychowawczego, eksperymentu psychologicznego, eksperymentu w edukacji polonistycznej, historycznej oraz przyrodniczej. Opis miejsc w Polsce, do których można wybrać się z uczniami: Hydropolis we Wrocławiu, Centrum Nauki Eksperymentalnej w Gdyni, Ogród Doświadczeń w Krakowie, Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu, Centrum Hewelianum w Gdańsku, Morskie Centrum Nauki w Szczecinie. Dodatkiem do materiału jest21 przepisów na proste i bezpieczne eksperymenty (w Teczce nauczyciela).

Usłysz legendę

Artykuł na temat ciekawego sposobu na edukację regionalną. Informacje na temat planowania działań związanych z edukacją regionalną, szukania partnerów, z którymi będzie realizowany projekt, stworzenia miejsca wymiany i prezentowania efektów działań.

Równość czy patriotyzm?

Artykuł na temat zniesienia wymogu edukacji antydyskryminacyjnej w polskich szkołach. Informacje na temat wyników badań przeprowadzonych wśród uczniów na temat dyskryminacji rówieśniczej, opinii środowiska nauczycielskiego, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz stanowiska MEN-u.

Pozostałe artykuły/materiały:

 • TIK tak! – planowanie i realizacja projektów edukacyjnych z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych
 • FitEdukacja – opis nowego projektu, do którego mogą zgłaszać się nauczyciele
 • Nowa podstawa programowa. Szkoły ponadpodstawowe. Część II (historia i wiedza o społeczeństwie)
 • Laboratorium kreatywności – omówienie korzyści wynikających z twórczego myślenia
 • Ochrona stosunku pracy. Krok po kroku
 • Sensoryka w szkolnej ławce
 • Mądrzy Cyfrowi – opis programu Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom
 • Kalendarium zadań wychowawcy na sierpień
 • Aktualności oświatowe
 • Felietony
 • Klasa w kinie – pomysł na działania edukacyjne z filmem Zimna wojna
 • Kreską Asi – praca nauczyciela z przymrużeniem oka
 • Recenzje książek + konkurs dla czytelników

Nie jesteś naszym czytelnikiem? Czas to zmienić!

Zamów prenumeratę (infolinia 800 702 902, tel. 61 653 64 30, e-mail zamowienia@oficynamm.pl) i zapytaj o pakiet powitalny.

Zachęcamy do bezpłatnego pobrania przykładowych artykułów, które pochodzą z miesięcznika „Sygnał. Magazyn Wychowawcy".

 Artykuł – Drukarka 3D

 Artykuł – Czas na eksperyment

 Scenariusz – Czas na eksperyment. Propozycje zabaw dla uczniów klas 0-III

NEWSLETTER