Informujemy, iż nasz serwis wykorzystuje technologię plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Książki

Nauka czytania i pisania przez gry i zabawy aktywizujące Powiększ

Nauka czytania i pisania przez gry i zabawy aktywizujące

129,00 zł z VAT

Nowy

Książka „Nauka czytania i pisania przez gry i zabawy aktywizujące" jest drugą z serii „Nauka czytania i pisania", publikacją obejmującą aktywności przygotowujące przedszkolaków do nauki czytania i pisania. 

More details

Nauka? Tylko przez zabawę.

Zabawa? Tylko z książką Oficyny MM!

„Nauka czytania i pisania przez gry i zabawy aktywizujące" to publikacja, dzięki której dzieci mogą poznawać litery i rozpocząć przygodę z nauką czytania i pisania bez większego trudu, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc.

Książka przeznaczona jest dla osób pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym, składa się z 80 scenariuszy gier i zabaw obejmujących aktywności przygotowujące do nauki czytania i pisania. Scenariusze zawierają opisy aktywnych zabaw z literami, sylabami i wyrazami, działań z jednej strony pobudzających przedszkolaki w każdym wieku do samodzielności, z drugiej rozwijających umiejętność współdziałania w zespole.

Niezbędnym uzupełnieniem zajęć są karty pracy z bogatego zestawu na CD, gotowe do wydruku oraz autorskie rymowanki zachęcające dzieci do gimnastyki nie tylko języka, a także pomysły na pomoce dydaktyczne do samodzielnego wykonania przez dzieci. 

„Nauka czytania i pisania przez gry i zabawy aktywizujące"  to nowatorska publikacja, stanowiąca inspirację i zachętę do wypracowania własnych rozwiązań w procesie kształcenia, wychowania i prowadzenia grupy przedszkolnej Publikacja dodatkowo zawiera:

  • 80 SCENARIUSZY aktywnych gier i zabaw z literami, sylabami i wyrazami
  • AUTORSKIE RYMOWANKI zachęcające dzieci do gimnastyki nie tylko języka
  • POMYSŁY NA POMOCE DYDAKTYCZNE do samodzielnego wykonania przez dzieci
  • PONAD 50 KART PRACY na CD
  • KOMENTARZE merytoryczne i inspiracje metodyczne dla nauczycieli

Autor: Małgorzata Swędrowska

Czynny nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego – 19 lat praktyki, wykładowca na UAM Poznań: przedmiot: Kształtowanie kompetencji językowych dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, trener PSPiA KLANZA – warsztaty dla nauczycieli, twórca koncepcji czytania wrażeniowego, czyli sposobu na inicjowanie spotkań czytelniczych w grupie przedszkolnej i wczesnoszkolnej, łączących przeżycie tekstu literackiego z ruchem, rytmem, rymem i emocjami, animator warsztatów literackich i spotkań z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym, popularyzator literatury dziecięcej na licznych warsztatach dla dorosłych - nauczycieli, bibliotekarzy, rodziców (współpraca z ośrodkami doskonalenia nauczycieli w Polsce), w 2016 r. nominacja Polskiej Sekcji Ibby do nagrody za upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, autor licznych artykułów w Bliżej przedszkola, Niezbędniku dyrektora przedszkola i żłobka, Moj@klanza, Uczyć lepiej, Inspiracje Nauczanki.

Szczegółowe informacje:

AutorMałgorzata  Swędrowska
Liczba stron180
Liczba scenariuszy80
Liczba kart pracy50
Parametry techniczneksiążka, format B5, twarda oprawa, płyta CD
Rok wydania2017
ISBN978-83-65774-13-2 (książka), 978-83-65774-14-9 (całość)

Powiązane

NEWSLETTER