Informujemy, iż nasz serwis wykorzystuje technologię plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Dla placówek medycznych

SZKOLENIE „POLITYKA JAKOŚCI W OCHRONIE ZDROWIA" Powiększ

SZKOLENIE „POLITYKA JAKOŚCI W OCHRONIE ZDROWIA"Jakość opieki zdrowotnej odnosi się do poprawy realizacji usług medycznych, a także zwiększenia bezpieczeństwa pacjenta. Wskaźniki jakości w ochronie zdrowia obrazują stopień realizacji zalecanych standardów w placówkach medycznych.

Szkolenie poświęcone jest zagadnieniom polityki jakościowej w podmiotach leczniczych. Dostosowujemy program szkolenia zgodnie z zapotrzebowaniem na bieżące problemy i zmiany prawne w ochronie zdrowia. Oferujemy fachową wiedzę i doradztwo w zakresie działań zmierzających do poprawy jakości i bezpieczeństwa opieki medycznej.

CELE SZKOLENIA

 • zapoznanie uczestników ze standardami  jakości w ochronie zdrowia oraz korzyściami wynikającymi z wdrożenia i utrzymania polityki jakości w placówkach medycznych
 • pomoc w podjęciu decyzji odnośnie wyboru systemu jakości i jego wdrożenia w podmiocie leczniczym
 • kompleksowe i praktyczne podejście do problematyki szkolenia oparte o wcześniejszą analizę potrzeb szkoleniowych

ADRESACI SZKOLENIA:

 • osoby  zarządzające w placówkach medycznych
 • menadżerowie ochrony zdrowia
 • koordynatorzy
 • specjaliści ds. jakości
 • pracownicy działów administracyjnych i organizacyjnych

FORMA SZKOLENIA

Szkolenie zamknięte to indywidualne szkolenie skrojone na miarę potrzeb i specyfiki konkretnego typu placówki medycznej. Program może być zmodyfikowany według Państwa rzeczywistego zapotrzebowania. Prelegent jest do Państwa wyłącznej dyspozycji, odpowiada na pytania oraz moderuje konstruktywne dyskusje.

Podczas szkolenia proszę się spodziewać:

 • wykładu

 • panelu pytań i odpowiedz, podczas którego prelegent będzie odpowiadał na Państwa pytania dotyczące omawianego tematu

 • szkolenie przeprowadzamy w Państwa placówce

CZAS TRWANIA SZKOLENIA

ok. 8 godzin dydaktycznych

MATERIAŁY SZKOLENIOWE

Po szkoleniu wszyscy uczestnicy otrzymują imienne certyfikaty ukończenia szkolenia oraz pakiet merytorycznych materiałów szkoleniowych w formie  elektronicznej.

Na Państwa życzenie zorganizujemy szkolenie na dowolny temat. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i propozycje z Państwa strony.

Czekamy na kontakt telefoniczny pod numerem 61 6536430

lub e-mailowy:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Powyższa informacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

PROGRAM SZKOLENIA

1. Jakość w ochronie zdrowia
2. Prawne i normatywne podstawy zapewnienia jakości w ochronie zdrowia 
3. Systemy jakości wykorzystywane w ochronie zdrowia

 • normy ISO
 • Akredytacja Ministra Zdrowia

4. System zarządzania jakością wg ISO 9001:2015

 • istota
 • wdrażanie
 • korzyści
 • zagrożenia
 • certyfikacja

5. Wybór systemu zarządzania jakością i proces jego wdrożenia
6. Jak zapewnić, aby system jakości sprawnie funkcjonowała w placówce medycznej
7. System jakości w ochronie zdrowia wg EN 15224:2012
8. System jakości w ochronie zdrowia  Akredytacja Ministra Zdrowia

 • istota
 • sposób wdrożenia i weryfikacji

9. Przykłady międzynarodowych akredytacji dla ochrony zdrowia
10. Kierunek zmian w systemach zarządzania jakością w ochronie zdrowia

PRELEGENT

Pełnomocnik, Doradca Zarządów, Kierownik projektów wdrożeniowych oraz Trener systemów zarządzania wg norm ISO w organizacjach ochrony zdrowia, hurtowniach farmaceutycznych, w podmiotach wytwarzających wyroby medyczne, a także w sektorze przemysłowo-usługowym.Wykładowca na studiach MBA w Ochronie Zdrowia, autor licznych publikacji na temat  zarządzania jakością w działalności leczniczej.
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ukończył studia menadżerskie Executive MBA, podyplomowe studia –Menadżer Jakości oraz certyfikowane przez International Register of Certificated Auditors zaawansowane kursy audytora / audytora wiodącego systemów ISO 9001, ISO 14001 i ISO 27001. Posiada kompetencje z zakresu: zarządzania projektami - certyfikat PRINCE2®, narzędzi optymalizacji - certyfikat Lean Manufacturing / Six Sigma oraz ochrony danych osobowych - kurs Administratorów Bezpieczeństwa Informacji. Uczestnik wielu specjalistycznych szkoleń dla Pełnomocników i Audytorów zintegrowanych systemów zarządzania oraz z zakresu zarządzania ryzykiem i ochrony danych osobowych.

Najlepszym dowodem najwyższej jakości usług Oficyny MM są opinie naszych Klientów.

„Z przyjemnością możemy zarekomendować  firmę Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze Sp. z o.o. Sp. k, która w maju 2017 r. przeprowadziła w naszej jednostce szkolenie z zakresu kontaktów pracowników przychodni z Pacjentem.  Szkolenie, które zorganizowała firma Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze Sp. z o.o. Sp. k było przygotowane rzetelnie i bez zarzutu pod względem merytorycznym. Tryb szkolenia skłaniał uczestników do zaangażowania w prowadzonych zajęciach i przedstawionych Case Study, z możliwością nauki na błędach własnych i innych uczestników szkolenia. Zakres szkolenia był dobrze dostosowany do realiów działania przychodni i przedstawiał rozwiązania dla sytuacji,z którymi może się spotkać jej pracownik.Szkolący był osobą dobrze przygotowaną i o dużym doświadczeniu. Jego umiejętności interpersonalne skłaniały uczestników do czynnego uczestnictwa przez cały czas trwania szkolenia. Szkolący miał głęboką wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, którą potrafił zastosować do realiów naszej jednostki i pomagał w rozwiązywaniu przedstawionych mu problemów dotyczących postępowania z Pacjentami. Pragniemy polecić szkolenia prowadzone przez  Oficynę MM Wydawnictwo Prawnicze Sp. z o.o. Sp. k. wszystkim, których działalność wiąże się z kontaktem z Klientem/Pacjentem, zwłaszcza jednostkom z zakresu Służby Zdrowia”.

Jolanta Foltman
Kierownik NZOZ „BUKOWA"

„Szkolenie zostało przeprowadzone profesjonalnie z wykorzystaniem wielu przykładów praktycznych oraz przy pomocy praktycznej prezentacji. Doświadczenie zawodowe wykładowcy oraz umiejętność dzielenia się nim sprawiło, że uzyskana wiedzę będziemy mogli wykorzystać w naszych urzędach".

Franciszek Liszka
Urząd Gminy w Roźwienicy

„Możemy potwierdzić, że usługa była wykonana rzetelnie i fachowo. Ponadto osoba prowadząca odpowiedziała na wszystkie zadane przez pracowników pytania i wyjaśniła wszelkie kwestie bardzo przystępnie i zrozumiale".

Bernard Grucza
Wójt Gminy Sulęczyno

„Szkolenie w pełni spełniło nasze oczekiwania. Prelegent w sposób przejrzysty i ciekawy przedstawił interesujące nas sprawy. Prelegent posiada dużą wiedzę i umiejętności jej przekazania".

Janusz Wysocki
Sekretarz Gminy Zawidz

Przeczytaj więcej TUTAJ

Czujemy się odpowiedzialni za najwyższą jakość oferowanych Państwu szkoleń, dlatego każda oferta jest przygotowywana indywidualnie, a jej zakres obejmuje m.in. liczbę uczestników oraz indywidualne zapotrzebowanie na konkretną tematykę. Dlatego bardzo prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego. Nasz doradca skontaktuje się z Państwem niezwłocznie i przygotuje optymalne rozwiązanie.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Można się z nami skontaktować również telefonicznie pod numerem telefonu: 61 653 64 30 lub 606 710 016 lub 728 313 284.

Testuj za darmo
Newsletter