Informujemy, iż nasz serwis wykorzystuje technologię plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Dla placówek medycznych

SZKOLENIE „ELEKTRONICZNA DOKUMENTACJA MEDYCZNA" Powiększ

SZKOLENIE „ELEKTRONICZNA DOKUMENTACJA MEDYCZNA"Wdrożenie systemu elektronicznej dokumentacji medycznej zbliża się wielkimi krokami, obowiązkowe jej  stosowanie  ma wejść w życi1 stycznia 2019 r.  

Już dziś przygotujcie Państwo  placówkę medyczną na zmiany w tym zakresie. 

Zapraszamy na szkolenie z Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, podczas którego postaramy się pomóc wytyczyć ścieżkę postępowania i zwrócić uwagę na najistotniejsze zagadnienia.

CELE SZKOLENIA

 • zapoznanie uczestników z prawnymi aspektami regulującymi proces wdrożenia elektronicznej dokumentacji medycznej
 • praktyczne przedstawienie zasad jej prowadzenia w placówce medycznej
 • merytoryczne wsparcie w zakresie dostosowania placówki medycznej do aktualnych wytycznych związanych z wdrożeniem i prowadzeniem EDM
 • przekazanie wytycznych do prawidłowego dokumentowania przebiegu leczenia, które jest istotne przy rozliczaniu świadczeń i w obronie przed zarzutem popełnienia błędu lekarskiego

ADRESACI SZKOLENIA

 • kadra zarządzająca
 • osoby odpowiedzialne za prowadzenie dokumentacji medycznej w podmiotach ochrony zdrowia
 • osoby zajmujące się ochroną danych osobowych
 • pracownicy działów statystyki medycznej

FORMA SZKOLENIA

Szkolenie zamknięte to indywidualne szkolenie skrojone na miarę potrzeb i specyfiki konkretnego typu placówki medycznej. Program może być zmodyfikowany według Państwa rzeczywistego zapotrzebowania. Prelegent jest do Państwa wyłącznej dyspozycji, odpowiada na pytania oraz moderuje konstruktywne dyskusje.

Podczas szkolenia proszę się spodziewać:

 • wykładu
 • części warsztatowej, podczas której pracownicy nauczą się stosowania zmian w praktyce
 • panelu pytań i odpowiedz, podczas którego prelegent będzie odpowiadał na Państwa pytania dotyczące omawianego tematu
 • szkolenie przeprowadzamy w Państwa placówce

CZAS TRWANIA SZKOLENIA

ok. 6 godzin zegarowych

MATERIAŁY SZKOLENIOWE

Po szkoleniu wszyscy uczestnicy otrzymują imienne certyfikaty ukończenia szkolenia oraz pakiet merytorycznych materiałów szkoleniowych w formie elektronicznej.

Na Państwa życzenie zorganizujemy szkolenie na dowolny temat. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i propozycje z Państwa strony.

Czekamy na kontakt telefoniczny pod numerem 61 6536430

lub e-mailowy:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Powyższa informacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

PROGRAM SZKOLENIA1. Omówienie zagadnienia EDM oraz związanych z nią zmian prawnych i organizacyjnych  przykładowy dokument elektroniczny
2. Terminy wejścia w życie EDM i wymogi ustawowe  indywidualna dokumentacja wewnętrzna, indywidualna dokumentacja zewnętrzna
3. Założenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej a System Informacji Medycznej
5. Nowe obowiązki związane z ochroną danych osobowych.
6. Szczególne wymagania dotyczące dokumentacji medycznej w formie elektronicznej
7. Maksymalne terminy wprowadzania danych określone w ustawie a rzeczywistość (badania hist-pat.)
8. Przykładowe procedury zabezpieczenia systemów przetwarzających EDM
9. Przechowywanie i archiwizacja e-dokumentacji  czas przechowywania dokumentacji medycznej
10. Informatyzacja w szpitalu. Przykłady EDM w różnych oprogramowaniach. Kosztorys inwestycji, koszty utrzymania systemów

  • Przygotowanie Inwestycji
  • Przygotowanie infrastruktury przed inwestycją
  • Audyt bezpieczeństwa teleinformatycznego
  • Kryteria wyboru wykonawców, a ryzyko z tym związane
  • Zabezpieczenie formalne przy zamówieniu
  • Nadzór nad wykonaniem umowy
  • Rozwój BI w oparciu o zgromadzone dane w celu strojenia gospodarki finansowej szpitala
  • Kary i sankcje za niestosowanie się do przepisów prawa
  • Organizacja nadzoru i obsługi systemu po wdrożeniu

PRELEGENT

Ekspert w dziedzinie elektronicznej dokumentacji medycznej i ochrony danych osobowych w podmiotach medycznych. Posiada wieloletnie doświadczenie wzakresie tworzenia narzędzi informatycznych wykorzystywanych w służbie zdrowia. Specjalista w zarządzaniu bezpieczeństwem informacji, biorący udział w projektach wdrażania RODO oraz szkoleniach dla pracowników, jak i przyszłych inspektorów w placówkach medycznych. Posiada liczne certyfikatypełnfunkcję ABI w podmiotach ochrony zdrowia, autor wielu publikacji.

Najlepszym dowodem najwyższej jakości usług Oficyny MM są opinie naszych Klientów.

„Z przyjemnością możemy zarekomendować  firmę Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze Sp. z o.o. Sp. k, która w maju 2017 r. przeprowadziła w naszej jednostce szkolenie z zakresu kontaktów pracowników przychodni z Pacjentem.  Szkolenie, które zorganizowała firma Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze Sp. z o.o. Sp. k było przygotowane rzetelnie i bez zarzutu pod względem merytorycznym. Tryb szkolenia skłaniał uczestników do zaangażowania w prowadzonych zajęciach i przedstawionych Case Study, z możliwością nauki na błędach własnych i innych uczestników szkolenia. Zakres szkolenia był dobrze dostosowany do realiów działania przychodni i przedstawiał rozwiązania dla sytuacji,z którymi może się spotkać jej pracownik.Szkolący był osobą dobrze przygotowaną i o dużym doświadczeniu. Jego umiejętności interpersonalne skłaniały uczestników do czynnego uczestnictwa przez cały czas trwania szkolenia. Szkolący miał głęboką wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, którą potrafił zastosować do realiów naszej jednostki i pomagał w rozwiązywaniu przedstawionych mu problemów dotyczących postępowania z Pacjentami. Pragniemy polecić szkolenia prowadzone przez  Oficynę MM Wydawnictwo Prawnicze Sp. z o.o. Sp. k. wszystkim, których działalność wiąże się z kontaktem z Klientem/Pacjentem, zwłaszcza jednostkom z zakresu Służby Zdrowia”.

Jolanta Foltman
Kierownik NZOZ „BUKOWA"

„Szkolenie zostało przeprowadzone profesjonalnie z wykorzystaniem wielu przykładów praktycznych oraz przy pomocy praktycznej prezentacji. Doświadczenie zawodowe wykładowcy oraz umiejętność dzielenia się nim sprawiło, że uzyskana wiedzę będziemy mogli wykorzystać w naszych urzędach".

Franciszek Liszka
Urząd Gminy w Roźwienicy

„Możemy potwierdzić, że usługa była wykonana rzetelnie i fachowo. Ponadto osoba prowadząca odpowiedziała na wszystkie zadane przez pracowników pytania i wyjaśniła wszelkie kwestie bardzo przystępnie i zrozumiale".

Bernard Grucza
Wójt Gminy Sulęczyno

„Szkolenie w pełni spełniło nasze oczekiwania. Prelegent w sposób przejrzysty i ciekawy przedstawił interesujące nas sprawy. Prelegent posiada dużą wiedzę i umiejętności jej przekazania".

Janusz Wysocki
Sekretarz Gminy Zawidz

Przeczytaj więcej TUTAJ

Czujemy się odpowiedzialni za najwyższą jakość oferowanych Państwu szkoleń, dlatego każda oferta jest przygotowywana indywidualnie, a jej zakres obejmuje m.in. liczbę uczestników oraz indywidualne zapotrzebowanie na konkretną tematykę. Dlatego bardzo prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego. Nasz doradca skontaktuje się z Państwem niezwłocznie i przygotuje optymalne rozwiązanie.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Można się z nami skontaktować również telefonicznie pod numerem telefonu: 61 653 64 30 lub 606 710 016 lub 728 313 284.

Testuj za darmo
Newsletter